Informacje

 • 21.08.2018Array
  Sobota na Agrykoli

  Centralne Obchody Święta Policji nie mogłyby się odbyć bez pikniku rodzinnego, który 21 lipca tradycyjnie zorganizowano na terenie Warszawskiego Centrum Sportu Młodzieżowego „Agrykola”. Było dużo sportu i wspólnej zabawy.

  Ocena: 0.0
 • 20.08.2018Array
  Zwykli niezwykli policjanci

  Konkurs „Policjant, który mi pomógł”

  Ocena: 0.0
 • 14.08.2018Array
  Śpij kolego...

  Na Tablicy Pamięci w Komendzie Głównej Policji przybyło pięć nowych nazwisk. Obecnie widnieje tu już 118 imiennych tabliczek policjantów i policjantek, którzy oddali życie na służbie. Ceremonia odsłonięcia nowych epitafiów odbyła się w ramach uroczystości upamiętniających 99. rocznicę powołania Policji Państwowej.

  Ocena: 0.0
 • 30.07.2018Array

  Przeszukanie przy przymusowym odebraniu osoby

  Ocena: 0.0
 • 27.07.2018Array
  Era genomiki

  Najnowsze technologie stosowane w genetyce sądowej oraz zagadnienia związane z kryminalistyczną praktyką laboratoryjną były głównym tematem trzydniowej Konferencji Biologii Kryminalistycznej NEXTLab 2018, która odbyła się na początku czerwca w Gdyni. Gospodarzem spotkania było Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji.

  Ocena: 0.0
 • 26.07.2018Array
  Więcej śladów to nie błąd

  Zwalczanie handlu ludźmi było tematem przewodnim Finału IV Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej 2018”, rozegranego od 5 do 7 czerwca br. w Szkole Policji w Pile. Tytuł najlepszej drużyny zdobyła reprezentacja Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w skład której wchodzili funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

  Ocena: 5.0
 • 24.07.2018Array
  Oczami policjanta

  Pod koniec XX wieku w Polsce zapanowała wolność, ale część państw bloku wschodniego dotknęły niepokoje – Rumunię, Albanię, Mołdawię czy kraje Kaukazu. Nie uniknęła też tlącego się przez ćwierć wieku konfliktu Ukraina. Największy jednak dramat dotknął Jugosławię, która z kraju zajmującego przez lata pozycję lidera, runęła w otchłań wojny domowej.

  Ocena: 0.0
 • 23.07.2018Array
  Nie chodzi o bilans zysków i strat

  W maju obchodziliśmy Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa. O znaczeniu misji dla polskiej Policji rozmawiamy z naczelnikiem Wydziału Misji Zagranicznych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP kom. Markiem Dzierżęgą

  Ocena: 0.0
 • 20.07.2018Array
  Odzyskane miliardy

  Rozmowa z insp. Adamem Cieślakiem, zastępcą komendanta Centralnego Biura Śledczego Policji

  Ocena: 5.0
 • 19.07.2018Array

  Eksperci reprezentujący polskie służby mundurowe, a także przedstawiciele Francji, Republiki Czeskiej, Niemiec, Słowacji i Serbii spotkali się w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie w trakcie konferencji naukowej pt. „Dobór do Policji w perspektywie zmian” dyskutowali o zasadach doboru, procedurach, ale także o problemach jakie napotykają, chcąc zapewnić trwały dopływ wartościowych kadr w swoje szeregi.

  Ocena: 0.0
 • 18.07.2018Array

  – Lubicie wakacje? – pytała uczniów szkoły podstawowej asp. Kinga Czerwińska. – Taaak!!! – odpowiadali gromadnie.

  Ocena: 0.0
 • 17.07.2018Array
  Policyjni wodniacy w sezonie

  – Ta praca ma swój wdzięk – mówią policjanci i dodają – ale trzeba mieć oczy dookoła głowy. W całym kraju podczas wakacji patrole na wodach pełni około pół tysiąca policyjnych wodniaków.

  Ocena: 0.0
 • 16.07.2018Array
  Przygotowania do Święta Policji

  W komendach i komisariatach w całym kraju trwają już z pewnością przygotowania do lipcowego Święta Policji. To najważniejsze święto służbowe dla policjantów i policjantek w ciągu roku. Scenariusze uroczystości są uzależnione od wielu okoliczności. W dwóch częściach tego tekstu chcę omówić ważne aspekty, które tylko w pewnym stopniu opisane są w policyjnym ceremoniale. Część 2

  Ocena: 0.0
 • 16.07.2018Array
  Dzień Dziecka w KPRM i KGP

  W całym kraju wielkim zainteresowaniem cieszyły się atrakcje przygotowane przez policjantów z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. By opisać wszystkie imprezy z ich udziałem, nie starczyłoby miejsca. Warto jednak wspomnieć chociaż o przedsięwzięciach centralnych – piknikach rodzinnych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i na terenie Komendy Głównej Policji.

  Ocena: 0.0
 • 13.07.2018Array
  Rajd do Przysuchy

  8 czerwca br. pod Kopcem Wyzwolenia w Piekarach Śląskich spotkali się uczestnicy ósmego Odlotowego Rajdu Motocyklowego. Motocykliści zostali oficjalnie pożegnani przez władze miasta i ruszyli do Przysuchy, by wziąć udział w pikniku charytatywnym.

  Ocena: 0.0
 • 12.07.2018Array
  Czarne jastrzębie

  Po raz pierwszy od lat flota lotnictwa policyjnego powiększy się o nowe maszyny – montowane w Mielcu śmigłowce wielozadaniowe S-70i Black Hawk (ang. Czarny Jastrząb). 30 maja br. komendant główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, w obecności ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, podpisał w Mielcu umowę na zakup dwóch maszyn tego typu.

  Ocena: 0.0
 • 11.07.2018Array
  Policyjni sportowcy wyróżnieni

  W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyło się 25 czerwca br. uroczyste spotkanie komendanta głównego Policji nadinsp. dr. Jarosława Szymczyka z policyjnymi sportowcami, którzy w ostatnim czasie odnieśli znaczące sukcesy w uprawianych dyscyplinach.

  Ocena: 0.0
 • 03.07.2018Array
  Rozmowa z Konradem Marcinem Karwackim

  Napisał Pan dość osobisty esej: skąd pomysł na udział w konkursie?

  Ocena: 0.0
 • 02.07.2018Array

  W konkursie na esej pod tym tytułem, zorganizowanym przez KPP w Mońkach dla mieszkańców powiatu w wieku 16–19 lat, pierwsze miejsce zajął Konrad Marcin Karwacki z klasy drugiej LO im. Cypriana Kamila Norwida w Mońkach. Nagrodami dla zwycięzcy były udział w wyjeździe studyjnym do Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz publikacja zwycięskiego eseju na łamach „Policji 997”.

  Ocena: 0.0
 • 29.06.2018Array
  TURNIEJ CHARYTATYWNY im. podkom. Mariusza Koziarskiego

  Grali dla kolegi

  Ocena: 0.0

Wybierz Strony


Nasze galerie

  Garda 2018

  ?

  Wrocław triumfuje w Giżycku

  ?

  Dla Ciebie zginął żołnierz, strażak, policjant...

  ?

  Rajd do Przysuchy

  ?

  "Bezpieczna kąpiel" w Pułtusku

  ?

  Wiadomości z policja.pl