Informacje

Gry „Zostań dzielnicowym” były upominkami dla dzieci

Z okazji 80-lecia powstania Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ul. Poznańskiej 89 w Inowrocławiu, odbył się festyn rodzinny. Była okazja do integracji oraz spotkania ze służbami mundurowymi.

Całe rodziny przyszły na festyn, który odbył się (02.09) na działkach w Inowrocławiu przy ul. Poznańskiej. Organizatorzy zaprosili na niego także przedstawicieli Policji i Straży Pożarnej. Policjanci przygotowali dla najmłodszych łamigłówki, które dotyczyły bezpiecznych zachowań. Z kart zawierających odpowiedzi,  mundurowi wylosowali dziesięć. Szczęśliwcom przypadła wyjątkowa nagroda w postaci gier pt. „Zostań dzielnicowym”. Gra powstała przy udziale Biura Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji w Warszawie.

Uczy ona poprzez zabawę, między innymi, zasad bezpiecznych zachowań na drodze, nad wodą, jak zachować się w kontaktach z obcymi.  Zakup gier sfinansowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. Przeznacza ono bowiem co roku fundusze na działania profilaktyczne prowadzone przez Policję. Podczas festynu asp. szt. Izabella Drobniecka i asp. szt. Jacek Piątkowski rozmawiali również z dziećmi oraz działkowcami na ważne dla nich zagadnienia. Wręczyli też dzieciom książeczki edukacyjne i elementy odblaskowe.

asp. szt. Izabella Drobniecka
Oficer Prasowy KPP Inowrocław

 

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 06.09.2017

Nasze galerie

  Pływacy dla kolegi

  ?

  Garda 2018

  ?

  Rajd do Przysuchy

  ?

  Zaginieni w lesie

  ?

  Polska Policja Dziś

  ?

  Wiadomości z policja.pl