Kwatery na Euro 2012

Policjanci zabezpieczający Euro 2012 stacjonować będą głównie w miastach gospodarzach turnieju. Przygotowano dla nich kwatery głównie w akademikach szkół policyjnych i wojskowych, a także cywilnych szkół wyższych. W tym numerze pokazujemy bazę, którą przygotowano dla policjantów w Warszawie i Gdyni.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie

Liczba miejsc: 433

Pokoje i sanitariaty: w bloku nr 49 – pokoje dwu i trzyosobowe z umywalkami, dodatkowo trzy węzły sanitarne na każdym piętrze, w bloku nr 4 – pokoje dwu i trzyosobowe, połowa z własnymi łazienkami, połowa korzysta z węzłów na korytarzach.
Wyżywienie: stołówka na 368 miejsc. We wszystkich budynkach dostępne automaty z napojami, w stołówce i bloku dydaktycznym – sklepik. W budynkach nie ma zaplecza kuchennego, są natomiast dostępne lodówki.
Internet: stacjonarny w pokojach.
Wypoczynek: stadion, bieżnia, policyjny tor przeszkód, hala sportowa, basen, hala technik interwencji ze specjalistycznymi salami do sportów walki (ring) oraz siłownią. We wszystkich budynkach świetlice z TV.

Oddział Prewencji Policji w Warszawie – Piaseczno

Liczba miejsc: 914

Głównie dla policjantów ze stołecznego OPP i funkcjonariuszy odbywających staż adaptacyjny w KSP.
Pokoje i sanitariaty: pokoje dwu , cztero , sześcio i ośmioosobowe. Po dwie łazienki na każdym piętrze, w każdej m.in. 5 natrysków i 10 umywalek (łazienka damska na parterze).
Wyżywienie: stołówka, automaty z napojami. Na każdym piętrze pomieszczenie kuchenno gospodarcze z lodówką i kuchenką.
Internet: będzie uruchomiony punkt dostępowy Wi-Fi.
Wypoczynek: na każdym piętrze dwie świetlice. Duża sala odpraw z możliwością wyświetlania filmów. Boisko i hala sportowa.

Centrum Szkolenia Policji w Legionowie – Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach

Liczba miejsc: 184

Pokoje i sanitariaty: dwuosobowe, na każde dwa pokoje łazienka i prysznic.
Wyżywienie: stołówka, na każdym piętrze aneksy kuchenne (z czajnikami).
Internet: sala internetowa z siedmioma stanowiskami.
Wypoczynek: świetlica z bilardem i kinem domowym, siłownia, sala konferencyjna (z możliwością aranżacji na dwie mniejsze). W pobliżu ośrodka: sklep, pub.

Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

Liczba miejsc: 750

Pokoje i sanitariaty: w budynku nr 1 pokoje 2-osobowe z łazienkami oraz pokoje 3-osobowe z jednym węzłem sanitarnym na dwa pokoje. W budynku nr 2 pokoje 2-osobowe z łazienkami, oprócz tego na każdym piętrze jedna lub dwie łazienki.
Wyżywienie: stołówka, w każdym z budynków dostępne są pomieszczenia kuchenne z lodówkami i kuchenkami. W holach stoją automaty z napojami i przekąskami.
Internet: łącze w każdym pokoju.
Wypoczynek: w obu budynkach sale telewizyjne (telewizja kablowa) oraz bilard i piłkarzyki.
W pobliżu ośrodka kluby studenckie, restauracja, pub, kawiarnia, księgarnia, poczta, bank z bankomatem.

Akademiki Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

Liczba miejsc: 719

Pokoje i sanitariaty: w budynku DS1 pokoje jednoosobowe z łazienkami i prysznicami, w budynku DS2 dwuosobowe z łóżkami piętrowymi i umywalkami. Na każdym piętrze znajdują się dwa prysznice i wc. W obu budynkach pomieszczenia z pralkami i pralkosuszarkami.
Wyżywienie: stołówka w budynku DS1 – sala główna na 167 osób oraz dwie 40-osobowe. W budynkach DS1 i DS2 znajdują się pomieszczenia, gdzie można samemu przygotować posiłek – 3 kuchenki (z czterema palnikami każda oraz mikrofalówki).
Internet: stacjonarny, dostępny we wszystkich pokojach.
Wypoczynek: w 20 pokojach jednoosobowych telewizory. Świetlica z TV w budynku DS1, hala sportowa, siłownia.

oprac. Aleksandra Wzorek, Grażyna Bartuszek

A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)