Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Wsparcie dla Litwy

Aktualny numer

 • Policjanci ratują
  Uratowali
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy sierpnia do połowy września tego roku.
 • Kraj
  Wrześniowe rozmowy o podwyżkach
  Przez cały wrzesień trwały rozmowy kierownictwa związków zawodowych służb mundurowych z kierownictwem resortu spraw wewnętrznych i administracji. Co kilka dni pojawiały się nowe informacje w sprawie wynegocjowanych warunków. W końcu, 24 września br., zostało podpisane porozumienie, na mocy którego ma się polepszyć sytuacja finansowa mundurowych.
 • Pasje
  Mundury w góry
  Przez kilka dni turyści z Policji, Straży Granicznej i Wojska Polskiego oraz emeryci formacji wraz z rodzinami przemierzali bieszczadzkie szlaki. Jednym z głównych celów rajdu było upamiętnienie 90. rocznicy powstania lotnictwa Policji oraz 30. rocznicy katastrofy śmigłowca w Cisnej.
 • Sport
  Weterani RP w akcji
  W sobotę 25 września br. w Kozerkach koło Grodziska Mazowieckiego na Strzelnicy Gentleman Gun Club, prowadzonej przez Fundację Wszystkie Kolory Munduru, zorganizowane zostały IV Zawody Strzeleckie Weteranów i Sympatyków o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Weteranów Działań Poza Granicami Rzeczypospolitej.
 • Technika i sprzęt
  Kagańczyk
  Mówią o nim „Kagańczyk” i każdy policyjny przewodnik psa służbowego wie, o kogo chodzi. To Tomasz Urbańczyk, który od blisko 30 lat w swoim zakładzie w pobliżu Sułkowic szyje dla Policji psie akcesoria.

Archiwum