Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Najstarsza na Pomorzu

Aktualny numer

 • Tylko służba
  Notatnik, który ocalił życie
  Notatnik służbowy. Kajet. Relikt starych czasów. Zło konieczne. Ale to na nim zatrzymał się kuchenny nóż pchnięty prosto w serce policjanta.
 • Tylko służba
  #szczepimysię
  W szpitalu tymczasowym na PGE Narodowym 24 marca bieżącego roku zainaugurowano proces szczepień służb mundurowych. Funkcjonariusze reprezentujący Policję, Państwową Straż Pożarną, Służbę Ochrony Państwa, Straż Graniczną oraz Służbę Więzienną przyjęli pierwsze dawki szczepionek. Wśród nich byli również komendanci poszczególnych służb podległych MSWiA oraz zastępca dyrektora generalnego Służby Więziennej.
 • Historia
  Co się działo przed 6 kwietnia?
  Trzydzieści jeden lat temu uchwalono ustawę o Policji. Tym samym w kwietniu 1990 roku rozpoczął się proces budowania nowej formacji, która zastąpiła Milicję Obywatelską.
 • Kraj
  Projekt ustawy o „Psiej emeryturze”
  Sprawa emerytury dla wycofywanych ze służby psów i koni służbowych doczekała się kompleksowego rozwiązania. Do uzgodnień międzyrządowych trafił opracowany przez MSWiA projekt ustawy całościowo regulujący status zwierząt w służbie.
 • Historia
  Sprawa tablic w Twerze
  W ubiegłym roku, w przededniu 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, z budynku Twerskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Sowieckiej 4 zniknęły tablice upamiętniające ofiary komunistycznego terroru. Wcześniej do lat 50. XX w. w gmachu mieściły się siedziba i wewnętrzne więzienie obwodowego NKWD.
 • Profilaktyka
  Bez wątpliwości!
  Szczepienia na różnego rodzaju choroby są z nami od 200 lat. I choć dzisiaj nikt logicznie myślący nie neguje szczepień na gruźlicę, odrę czy Heinego-Medina, to w przypadku szczepienia przeciw COVID-19 znalazła się grupa oponentów. Za takim stanowiskiem najczęściej kryje się niepokój przed wystąpieniem efektów ubocznych, przekonanie o braku skuteczności szczepień oraz zastosowanie nowych technologii w ich produkcji.

Archiwum