Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Jesteśmy NEGO

Aktualny numer

 • Tylko służba
  „Zrozumieć dlaczego?”
  – nie tylko seminarium. O nowym projekcie rozmawiamy z mł. insp. Krzysztofem Łaszkiewiczem, pełnomocnikiem Komendanta Głównego Policji ds. ochrony praw człowieka.
 • Sport
  Bieg Załogi
  30 września br. odbył się XIX Bieg Przełajowy im. sierż. Grzegorza Załogi. Zawody mają rangę Otwartych Mistrzostw Polski Policji w Biegu Przełajowym, więc nie brakuje tu zarówno członków Reprezentacji Polskiej Policji w Lekkoatletyce, młodzieży z klas mundurowych, przedstawicieli innych służb, jak i rzeszy policjantów oraz pracowników Policji, którzy chcą w ten sposób oddać hołd poległemu na służbie koledze.
 • Kraj
  Nietypowy mundurowy
  ,,Gdy akurat nie mają dyżuru i ktoś inny zabezpiecza mecz, wielu pyta policjantów: A gdzie jest wasza mała koleżanka z tym wielkim psem?” – wspominają koledzy asp. szt. Aldony Bandzul, przewodnika psa służbowego Komendy Stołecznej Policji.
 • Współpraca międzynarodowa
  Spotkanie szefów policji Unii Europejskiej
  W dniach 4–5 października br. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wziął udział w kolejnej edycji Europejskiej Konwencji Szefów Policji (EPCC 2022) zorganizowanej w siedzibie Europolu w Hadze. Wydarzenie to stanowi platformę wymiany myśli, doświadczeń oraz kształtowania kierunków współpracy zwierzchników sił policji państw członkowskich Unii Europejskiej.
 • Technika i sprzęt
  Jastrząb wylądował w Szczecinie
  Wszędobylskie drony mogą wzbić się w powietrze z każdego miejsca i latać niemalże niewidzialne dla ludzi na dole. Piloci tych małych bezzałogowych statków powietrznych korzystają przeważnie z kamery nagrywającej obiekty z lotu ptaka. Jednak gdy operatora poniesie fantazja i poprowadzi swojego bezzałogowca w przestrzeń, gdzie nie wolno latać, może zostać schwytany przez policyjnego jastrzębia, czyli system antydronowy HAWK.
 • Sport
  Mistrzostwa w kickboxingu
  W Żyrardowie w dniach 23–25 września 2022 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Kickboxingu. W mistrzostwach brali udział przedstawiciele służb mundurowych z Bośni i Hercegowiny, Izraela, Słowacji i Polski, którzy rywalizowali w trzech formułach: Pointfighting, Kicklight oraz K-1 Rules.

Archiwum