Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Fakty i plotki


Ale wakatów! Pilnie poszukiwani kandydaci na szefów CBŚ w Łodzi, Olsztynie i Poznaniu. Chętnych do wejścia na pole minowe minister zaprasza do zajęcia stanowiska "pierwszego" w garnizonie łódzkim. W Warszawie zaś policjanci uczą się wierszyka, który pomaga w karierze: "Trzeba wiedzieć w KSP, że S mniejsze jest niż T".

W wielkiej tajemnicy szykowane są nominacje nadinspektorskie, o pardon, generalskie. Co mówią dobrze zorientowani? Wśród kandydatów do wężyka na czapeczce i paseczków na spodenkach wymieniają "pierwszego" z Wrocławia - Andrzeja Matejuka, "pierwszego" z Gdańska - Janusza Bieńkowskiego, "pierwszego" z Rzeszowa - Dariusza Biela i "pierwszego" logistyka w KGP - Dariusza Nagańskiego. Jak się powiedzie, Policja będzie miała, jeśli nas rachunki nie mylą, 16 czynnych generałów. No to już coś, choć na tle wojska - absolutna mizeria. W armii 105 generałom służy nieco ponad 70 tysięcy żołnierzy zawodowych (dane ze stron internetowych MON). Jeszcze dostojniej jest w Straży Granicznej. Tam 11 generałów zawiaduje 16 tysiącami strażników. Jeden generał na półtora tysiąca funkcjonariuszy. Gratulujemy siły przebicia. (...)

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach i stronie internetowej.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.