Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Anna Przybylska

Wiele zawdzięczam Marylce

Równie popularna jest Pani rola w serialu komediowym "Daleko od noszy". W której z tych ról, policjantki czy lekarki, czuje się Pani lepiej?

- Nie porównuję ich. Doktor Karina jest przezabawna, a jej praca przedstawiona w krzywym zwierciadle. Marylka wiedzie całkiem normalne życie, niektóre tylko wątki z komisariatu są potraktowane przez autorów scenariusza z przymrużeniem oka. Zwłaszcza gdy pojawiają się konflikty między kobietami. I relacje z przełożonymi - też.

(...)

Rozpoznawalność pomaga Pani. na drodze?

- Oczywiście, ale raczej nie wykorzystuję jej. Ale było i tak, że bardzo liczyłam na tę rozpoznawalność, a pozostałam anonimowa. Gdy ze dwa lata temu jechałam na festiwal filmowy w Gdyni, ostro złamałam przepisy. I zostałam zatrzymana przez drogówkę. Tłumaczyłam, że spieszyłam się, że film. Ale to nie naprowadziło policjanta na trop - nie było "zmiłuj", brawura kosztowała mnie 10 punktów i 400 złotych mandatu.

(...)

Z okazji Święta Policji czego życzy Pani policjantom?

- Życzę, aby Wasza ciężka praca była doceniana. Oby ograniczała się do zapobiegania, żebyście nie musieli być świadkami tylu tragedii. Policjantom z drogówki życzę, aby na polskich drogach było coraz mniej "piratów". Życzę również, aby Wasza praca powodowała, że będziemy czuli się bezpieczni.

MONIKA DĄBROWSKA
zdj. Jacek Urbaniak

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.