Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Będzie motywacja

Motywacyjny system uposażeń

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do dyskusji na temat projektu ustawy o modernizacji Policji, Straży Granicznej, Biura Ochrony Rządu i Państwowej Straży Pożarnej.   Czekamy na opinie pod adresem: dyskusja@policja.gov.pl

Wielokrotnie na łamach "Policji 997" pojawiały się artykuły o złej sytuacji funkcjonariuszy, którzy nie dość, że kiepsko zarabiają, to jeszcze są słabo wyposażeni.

W dużych miastach pojawiły się ostatnio problemy z naborem do służby. Jeśli nic w tej sferze się nie zmieni, to obietnice zwiększenia liczby patroli na ulicach mogą pozostać wyłącznie na papierze. Aby tak się nie stało, w MSWiA przygotowano projekt ustawy o modernizacji formacji mundurowych w latach 2007-2009.

Wynika z niego, że zarobki policjantów wzrosną w ciągu trzech lat o ok. 700 złotych (0,5 proc. kwoty bazowej dla sfery budżetowej), czyli o tyle, ile przez ostatnie 10 lat. Ustawa przewiduje także przeznaczenie specjalnych środków na sprzęt transportowy, uzbrojenie, sprzęt teleinformatyczny oraz budowę infrastruktury technicznej. Każdego roku Policja dostawałaby dodatkowo około 1 mld 400 mln złotych, czyli  prawie 30 proc. obecnego budżetu.

Po raz pierwszy poprawa sytuacji materialnej całej formacji byłaby zagwarantowana specjalną ustawą. O szansach na uchwalenie aktu prawnego, który staje się Wokrętem flagowym" obecnej ekipy ministerialnej, napiszemy we wrześniowym numerze miesięcznika "Policja 997".

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.