Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Sukces akcji "Zenek"

Z życia gliniarza historii kilka

"Kto ci pomoże biedny glino?" pytaliśmy niedawno na łamach miesięcznika "Policja 997". Zenon Włodarczak, były policjant ze Śremu, znalazł odpowiedź. - Pomoże ci inny glina - mówi.

(...)

Organizowane są aukcje, policjanci wystawiają na licytację swoje pamiątki. Ktoś przeznaczył medal MSWiA przyznawany tylko zagranicznym gościom, ktoś inny tabliczkę z modlitwą żołnierza amerykańskiego przywiezioną z Iraku, licytowane są kubki z różnymi logo, czapka i kamizelka nowojorskiego policjanta, odznaki i służbo­we upominki. Nawet kombinezon antyterrorysty. Blacha administratora forum poszła za 860 złotych. Itp., itp.

(...)

Właściwie protezy to ja już nie potrzebuję, bo ja nie chodzę, ja fruwam. Muzę tylko uważać, żeby głową nie zahaczyć o linie wysokiego napięcia. Podobno widać, że emanuje ze mnie radość i szczęście. To uczyniliście Wy, drodzy przyjaciele, waszymi postami, słowami otuchy i nadziei - co rusz włączał się w dyskusję na forum Zenon - "Subiekt".

(...)

Zbiórka pieniędzy przyniosła 40 tysięcy złotych, co pokrywa koszt zakupu protezy dla Zenka Włodarczaka. Nadal trwają aukcje, a konto wciąż działa. Długotrwała rehabilitacja będzie kosztowna.

"Wszystkim darczyńcom dziękujemy. Jesteście wielcy" - podsumował na IFP Roztroopek.

Zenkowi i uczestnikom akcji gratulujemy!

redakcja "Policja 997"

ELŻBIETA SITEK
zdj. autor

Czekamy na listy, artykuły, wypowiedzi (gazeta.listy@policja.gov.pl). Najciekawsze z nich zamieścimy na naszych łamach.

Archiwalne wydania POLICJA 997 w postaci plików PDF, można pobrać z archiwum strony.