- Ilekroć widzimy się na wspólnych spotkaniach, nasi emeryci tylko pytają chłopaków, którzy są jeszcze w służbie: ile zostało ci do "piętnastki", bo robota czeka? - mówi Paweł, instruktor w AT z kilkunastoletnim stażem.- Oni już mają pracę za wreszcie godziwe płace. I rekomendują następnych. Okazuje się, że nas doceniają wszyscy. Tylko nie Policja.

+

Przede wszystkim chciałbym wreszcie skończyć remont mojej syrenki model 105 z 1978 roku. Polakierować, pomalować. Składam ją od czterech lat i mam nadzieję, że w tym roku uda mi się odłożyć więcej pieniędzy na moją pasję. Niezależnie od tego mam też cichą nadzieję, że wzrosną nasze pensje.

+

Okrzyknięto go "polskim Alem Capone". Zdecydowanie na wyrost, bo, oprócz zbliżonej postury i pokrewnej profesji, skala jego bandyckich możliwości była nieporównywalnie mniejsza. Dla sterroryzowanych kupców z "Kercelaka" nie miało to jednak żadnego znaczenia.

+

- Rankingów nie będzie - mówią nadinsp. Tadeusz Budzik, komendant główny i nadinsp. Arkadiusz Pawełczyk, pierwszy zastępca komendanta głównego

+

- Nie przepadnie ani jedna złotówka - twierdzi nadinsp. Henryk Tusiński, zastępca komendanta głównego ds. logistyki

+

- prof. Hołda twierdzi, że były komendant z Białej Podlaskiej padł ofiarą wszystkich słabości polskiego wymiaru sprawiedliwości

+

- twierdzi Adam Ferency, grający często role policjantów i detektywów

+

- Amputacja palca

+

- przez stare i wadliwe rozporządzenie seropozytywny policjant, choć zdolny do pracy, został zwolniony ze służby

+