Najczęstsze urazy w obrębie układu kostno-stawowego to złamania, skręcenia i zwichnięcia.

+

Młodszy inspektor Wojciech Pasieczny, radca w wydziale ruchu drogowego stołecznej komendy, jest zapalonym żeglarzem. Każdy urlop, każdą wolną chwilę spędza na jachcie. Nieraz zdarzyło mu się zaraz po pracy jechać nad zalew, żeby trochę pożeglować, a następnego dnia prosto z łódki wrócić do komendy. A co na to żona?

+

Kiedy mówi się o polskich mordercach seryjnych, zawsze na pierwszym miejscu pojawia się postać "wampira z Zagłębia" - Zdzisława Marchwickiego. I niemal natychmiast pada pytanie: był nim naprawdę? Odpowiedzi do dzisiaj nie ma.

+

- Marcowe podwyżki, mimo że rekordowe w historii Policji, nie zadowoliły wszystkich policjantów

+

- Sąd osądzi - rok i cztery miesiące temu zginęło dwoje policjantów.

+

- Policjant, zgodnie z prawem, alkoholikiem być nie może. Nawet trzeźwym...

+

Ranni policjanci - Najpierw były kamienie, deski, znaki drogowe. Później koktajle Mołotowa, race i płonące opony miotane przez rozsierdzonych Serbów. W końcu wśród kamieni nadleciał pierwszy granat. Później następne. Jakby tego było mało, wkrótce zaczęły świstać kule z kałasznikowów.

+

- Wywiad z nadinsp. Andrzejem Matejukiem, komendantem głównym Policji

+

Policjant służy, a nie pracuje. Ma nienormowany czas służby. Nie dostaje pieniędzy ani za nadgodziny, ani za pracę w święta i dni wolne. Za to zwolnienia lekarskie ma pełnopłatne. Czy należy to zmienić?

+