Nie będzie ujednolicenia floty pojazdów w Policji. Logistycy zostali zmuszeni do zmiany koncepcji. Komendy wojewódzkie będą osobno kupowały samochody oznakowane.

+

W klubach gwardyjskich wyrosło wielu reprezentantów Polski, późniejszych mistrzów Europy i świata. Niektórzy zapisali się w annałach światowego sportu, przypieczętowując swe kariery olimpijskimi laurami.

+

Karol Kot z Krakowa - "(...) czyny, jakie popełnił, wykazują, że jest groźniejszy od dzikiej bestii, bo obdarzony rozumem (...) - stwierdził przewodniczący składu sędziowskiego, uzasadniając wyrok śmierci dla Karola Kota. On sam mówił, że mordowanie zaspokajało jego naturalną potrzebę przyjemności. "(...) lubiłem pić ciepłą krew i mordowałem jak nikt inny z Krakowa" - przyznał.

+

Mają za sobą lata nienagannej służby. Obaj są w stopniu inspektora i obaj byli komendantami powiatowymi, gdy nagle zarzuty prokuratorskie przekreśliły ich zawodową przyszłość. I chociaż sprawę przeciwko Andrzejowi Kląskale prokuratura umorzyła, a Władysława Szczeklika sąd uniewinnił, to kariery nikt im już nie wróci.

+

Rozmowa z nadinsp. Andrzejem Matejukiem, komendantem głównym Policji

+

- Na pewno leżą tam policjanci - mówi Andrzej Przewoźnik, sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa

+

15 lat i (częściowa) emerytura - takim przywilejem nie cieszy się, oprócz Słowacji, żaden policjant w Europie, z wyjątkiem polskiego funkcjonariusza. To argument dla tych, którzy uważają, że wiek emerytalny powinien zostać podniesiony. Czy na pewno chcemy, żeby nasze ulice patrolowali 60-latkowie?

+

Europejski policjant jest w służbie średnio od 20 do 30 lat, maksymalnie do 65. roku życia - zwłaszcza na wyższych stanowiskach.

+

Rozmowa z dr. Piotrem Szukalskim z Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, ekspertem Instytutu Spraw Publicznych w Warszawie.

+

Do krezusów policyjny emeryt z pewnością nie należał, ale mógł się czuć dowartościowany przez władze państwowe za swą długoletnią, ofiarną służbę.

+