Analizatory genetyczne najnowszej generacji wraz z pozostałym (równie dobrym i drogim) sprzętem pomocniczym oraz, co jeszcze ważniejsze, doskonale wyszkolona kadra ekspertów była gotowa już w 2004 r. Od dawna wydawało się, że wszystko zapięte jest na ostatni guzik, tymczasem baza danych DNA wciąż nie funkcjonowała.

+

Wśród policjantów panuje opinia, że prokuratura zbyt pochopnie stawia zarzuty funkcjonariuszom pomówionym przez przestępców. Wynika to na ogół ze słabej znajomości pracy Policji przez prokuratorów, zwłaszcza pracy operacyjnej. O tym, że należy to zmienić, mówiono od lat.

+

Miał 27 lat, gdy zabił po raz pierwszy. Kilka miesięcy później na liście jego ofiar było już 10 osób, wśród nich policjanci. 12 maja 1932 r. został osaczony na stacji PKP w Jabłonnie. Zginął, bo nie chciał się poddać.

+

- Tu nie ma gwiazd - ratują ludzkie życie i zdrowie, większość nieetatowo, poza swoimi codziennymi obowiązkami

+

- Siła czy słabość - policjanci oceniają funkcjonowanie i organizację swojej firmy

+

- Dyla...! - przyczyny i skutki błędów policjantów doprowadzających i konwojujących osoby zatrzymanei

+

- Policjant, który mi pomógł - konkurs ogłoszony przez Ogólnopolskie Pogotowie Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia"

+

Prawie o 22 proc. spadła liczba przestępstw narkotykowych w stosunku do ubiegłego roku. Ale te dane mogą zmylić. Bo oznaczają jedno: jest gorzej. Regres w ujawnianiu przestępstw narkotykowych trwa od drugiej połowy 2007 roku. Najwyższy czas, żeby coś z tym zrobić.

+

Czy kierowca dalekobieżnego autokaru albo miejskiego przegubowca, przewożącego co dnia setki pasażerów, może po pracy przesiąść się do własnego malucha albo mercedesa i spokojnie wrócić do domu?

+