Ministerialny pomysł noszenia mundurków powoli odchodzi w zapomnienie. Młodzież odetchnęła z ulgą, bo szkolne uniformy nie przypadły jej do gustu. Są jednak klasy, w których umundurowanie jest konieczne, a młodzi garną się do nich z całej Polski. Trzy czwarte chętnych to dziewczyny.

+

Policjant podał jej kartkę i flamaster. – Pani pisze – powiedział i zaczął dyktować: Jestem człowiekiem! Jestem kobietą! Kocham życie!

+

„Przeciętny polski policjant strzela zbyt rzadko, a przez to kiepsko. O wielu można by powiedzieć, że nie do końca opanowali zarówno technikę strzelania, jak i... własny pistolet” – napisałem w artykule sprzed kilku lat. Niestety, te słowa wciąż pozostają prawdziwe.

+

Ma 116 cm wzrostu i waży 44 kg. Od prawie pięciu lat pracuje w komendzie powiatowej w Grójcu. Ćwiczeniami na siłowni zainteresowała się dziewięć lat temu. Dziś jest wielokrotną mistrzynią świata w wyciskaniu sztangi leżąc. Z wrześniowych igrzysk paraolimpijskich w Pekinie przywiozła srebrny medal.

+

Opowieść tę dedykujemy wszystkim, którzy uważają, że w dzisiejszych czasach przyjaźń i życzliwość to pojęcia nie z tej epoki. Zwłaszcza w Policji...

+