Podobno lata służby robią swoje i do świątecznych dyżurów można się przyzwyczaić. Co nie znaczy, że nie jest przykro. Czasem jest też straszno, pracowicie, ale bywa i egzotycznie. Ale potem jest co wspominać. Przez resztę życia.

+

Laureatów jest pięciu. I tyleż statuetek. A na nich napis: „Za wyróżniające zaangażowanie w systemowe działania na rzecz ograniczenia przemocy w rodzinie oraz ochrony jej ofiar”. Policjant, który mi pomógł – konkurs ogłoszony przez Ogólnopolskie Pogotowie Pomocy dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” został rozstrzygnięty.

+

Na karę dożywotniego więzienia skazał Sąd Okręgowy w Sieradzu 29-letniego Damiana Ciołka. Uznał, że były strażnik więzienny jest winny potrójnego zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Zabił trzech policjantów: Bartłomieja Kuleszę, Andrzeja Werstaka i Wiktora Będkowskiego. Cudem przeżył Tomasz Chudzik, aresztant, którego policjanci mieli zawieźć na przesłuchanie.

+

Prabuccy policjanci niechętnie odwozili pijanych do izby wytrzeźwień, bo znajduje się w odległym o 50 km Grudziądzu. Zajmowało im to wiele godzin służby, podczas których miasto zostawało całkowicie pozbawione policji. Stosowali więc inne, nieformalne metody, przy cichej akceptacji przełożonych i społeczeństwa. Aż doszło do nieszczęścia. I mleko się wylało...

+

21 listopada 2003 r. w krakowskiej klinice przyszli na świat Ada, Daria i Antoś. Fakt ten odnotowała prasa policyjna – nieczęsto przecież rodzą się „policyjne” trojaczki. Rodzicami maluchów są Iwona i Krzysztof Hejmejowie. Co teraz u nich słychać? Odwiedziliśmy ich w rodzinnych Mostkach.

+