Ścieżek dla rowerów ci u nas niedostatek i daleko nam jeszcze do holenderskiej kultury rowerowej. Lecz powoli gonimy ten ideał - od kilku lat w różnych miastach Polski jeżdżą policyjne patrole rowerowe. Część funkcjonariuszy – cyklistów szkoliła się u najlepszych, czyli u holenderskich stróżów prawa.

+

Tegoroczne centralne obchody Święta Policji odbyły się bez parad i fanfar. 24 lipca w Komendzie Głównej Policji upamiętniono policjantów pomordowanych na Wschodzie i tych poległych na służbie, a uroczystości publiczne zorganizowano w centrum stolicy, przed Pałacem Kultury i Nauki.

+

Czy młody, sprawny fizycznie mężczyzna, dobry fachowiec, ceniony przez przełożonych i lubiany przez kolegów, może stracić pracę z powodu wirusowego zapalenia wątroby typu C? Tak – jeśli jest policjantem. Tak bowiem stanowią obowiązujące w służbach mundurowych przepisy.

+

Bynajmniej nie Kmicic, Wołodyjowski, Zagłoba, jak w znanej piosence kabaretowej, ale Sławomir Małkiński, Norbert Pawliński i Aleksander Kikcio. Łączy ich służba w Policji, acz przede wszystkim zamiłowanie do historii, fascynacja rycerstwem i... szerzenie jego ideałów we współczesnym świecie.

+

Latem, jak zwykle, wiele dzieje się w policyjnym sporcie. I to tak w konkurencjach zespołowych, jak i indywidualnych. „Policja 997” śledzi sportowe imprezy, które odbywają się w całym kraju.

+