35 lat AT Można by powiedzieć, że pierwowzorem polskiej jednostki antyterrorystycznej była fińska jednostka antyterrorystyczna „Niedźwiedź”.

+

– Każdego dnia w całym kraju Policja przeprowadza od kilkudziesięciu do kilkuset interwencji wobec osób z zaburzeniami psychicznymi – mówi podinsp. Agnieszka Pajewska z Biura Kontroli KGP. – Rośnie też liczba interwencji wobec osób pijanych, odurzonych narkotykami, z depresją. Są to interwencje wymagające od policjantów uwzględniania wielu specyficznych czynników. A także dodatkowych umiejętności.

+

Trwa czwarta edycja konkursu Policjant, który mi pomógł, organizowanego przez Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” i Komendę Główną Policji. Jedyną jednostką, z której do tego zaszczytnego tytułu kandyduje aż czterech funkcjonariuszy, jest Komenda Powiatowa Policji w Tomaszowie Mazowieckim. Zgłoszeni zostali przez ofiarę przemocy i kuratorów rodzinnych.

+

Jak oswoić się ze strachem przed lataniem? Napisać powieść grozy o katastrofie lotniczej. Jak trafić do Hollywood? Napisać opowiadanie, które zekranizuje hollywoodzki reżyser.

+