Hipol, Ramzes, Robin, Baker i Humus pełnią służbę w KPP w Tomaszowie Mazowieckim. Te piękne ogiery wraz ze swoimi mundurowymi jeźdźcami patrolują okolice Zalewu Sulejowskiego, miejskie tereny zielone, a także zabezpieczają imprezy masowe w całym województwie łódzkim.

+

Kiedy ten numer „Policji 997” trafi do jednostek, blisko tysiąc dochodzeniowców w całej Polsce będzie dokumentować zdarzenia na wzmocnionych urządzeniach mobilnych, czyli tabletach z aplikacją e Posterunek. Narzędzie to zostało zaprezentowane w kwietniu na V Międzynarodowej Konferencji Policyjnej „Nauka i innowacje a system bezpieczeństwa państwa”.

+

Najnowocześniejsze narzędzia dla analityków kryminalnych, szyfratory transmisji danych, pulpity dyspozytorskie z ekranami dotykowymi, wideoendoskopy,

+

Od prawie 13 lat w domu państwa Jasińskich w Dębnicy Kaszubskiej trwa żałoba. 27 listopada 1998 r. ich 25-letni syn Piotr, policjant I Komisariatu KRP Warszawa Śródmieście, zginął na służbie. W pościgu za piratem drogowym, w roztrzaskanym radiowozie ciężko ranny został również jego kolega z jednostki, 24-letni Piotr Naleśnik. Po tygodniu i on zmarł w szpitalu.

+

Obowiązek zapewnienia kontroli zarządczej w jednostkach sektora finansów publicznych reguluje art. 68 ustawy o finansach publicznych z 29 sierpnia 2009 r. Przepisy ustawy weszły w życie z dniem 1 stycznia 2010 r. Wskazówki dotyczące zasad budowania i oceny systemów kontroli zarządczej określił minister finansów w Komunikacie nr 23 z 16 grudnia 2009 r. w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych.

+