Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nowy furgon

Podczas narady kadry kierowniczej Policji z kierownictwem MSWiA zaprezentowano model nowego furgonu wypadowego.Mercedesy sprintery wejdą do służby przed Mistrzostwami Europy w Piłce Nożnej Euro 2012 i w pierwszej kolejności przeznaczone będą dla policjantów OPP, którzy wezmą udział z zabezpieczaniu tej imprezy.
Samochód mieści kierowcę i „prawego” oraz 6 policjantów w przedziale transportowym. Ma funkcjonalnie rozmieszczone siedzenia i zamocowania na wyposażenie funkcjonariuszy oraz możliwość opuszczania przedziału transportowego na trzy strony. Jest znacznie wyższy od dotychczas użytkowanych w Policji volkswagenów transporter. Mierzący 183 cm świętokrzyski komendant wojewódzki Policji insp. Mirosław Schossler oraz jeszcze wyższy od niego minister SWiA Jerzy Miller nie mieli trudności ze staniem we wnętrzu furgonu.
W ocenie policyjnych specjalistów, mających odbierać nadchodzące furgony, samochód wymaga jeszcze poprawek kilku drobnych detali, np. za słabo zamocowanej lampki podsufitowej, która – przy intensywnej eksploatacji w najróżniejszych warunkach – mogłaby grozić wypadaniem.

PK