21 listopada minie rok od śmierci mł. asp. Macieja Walaszczyka. Miał 24 lata. Zginął, bo zabezpieczał miejsce wypadku, który spowodował pijany kierowca. Razem z kolegą z patrolu zatrzymał tam innego pijanego kierowcę. Kolejny pijany za kierownicą potrącił policjanta. Śmiertelnie.

+

Ile kosztuje przejechanie jednego kilometra? Ile metrów powierzchni użytkowej przypada na jednego policjanta w Niemczech, a ile w Estonii? Jakich narzędzi użyć do najbardziej skutecznego zarządzania formacją? Jak liczyć koszty? Jeśli szefowie europejskich policji przychylą się do polskiego pomysłu, wkrótce policyjni logistycy z państw unijnych wszystkie tego typu informacje znajdą na wspólnej platformie informatycznej.

+

O ojcu polskiej kryminalistyki insp. Władysławie Sobolewskim słyszał niemal każdy policjant. Jego imię nosi główna aula Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Na jego prace powołują się współcześni eksperci kryminalistyki. O jego grobie nie wiedzieliśmy prawie nic, do lipca tego roku.

+

Ride with pride (jedź z dumą) to hasło motocyklowego klubu strzegących prawa. Ich barwy to niebieska kamizelka z rycerzem pędzącym na koniu, który zamiast tylnych nóg ma motocyklowe koło.

+