Jest jedną z najbardziej znanych policjantek na stołecznej Woli. Zarówno wśród dorosłych, nastolatków, jak i dzieci, z przedszkolakami włącznie. Od lat prowadzi z nimi zajęcia profilaktyczne oraz pomaga ofiarom przemocy rodzinnej, a robi to często kosztem swego prywatnego czasu. Dla aspirant Agnieszki Makowskiej, specjalisty ds. prewencji kryminalnej z Komendy Rejonowej Policji Warszawa IV, ważny jest przede wszystkim człowiek.

+

40 policjantów zostało rannych w Warszawie podczas zamieszek 11 listopada. W dniu Święta Niepodległości w stolicy odbywały się 23 manifestacje.

+

Czy innych kierowców traktujesz jak wrogów? Czy obrzucasz ich wyzwiskami, naciskasz ze złością klakson lub grozisz pięścią, gdy zajadą ci drogę, nie włączą kierunkowskazu lub szybciej ruszą ze skrzyżowania? Czy lubisz chwalić się swoimi rekordami prędkości i dominować na jezdni? Z premedytacją poganiasz innych, „siadając im na ogonie” lub błyskając światłami?

+

12 listopada br. na Tablicy Pamięci w gmachu Komendy Głównej Policji przy ul. Puławskiej w Warszawie odsłonięto 44 nowe tabliczki epitafijne policjantów, którzy ponieśli śmierć, wykonując czynności służbowe.

+