Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

O Puchar Komendanta Głównego

W dniach 9 – 10 lutego na obiektach Dzielnicowego Ośrodka Sportu i Rekreacji na stołecznej Pradze Północ rozegrano III Międzynarodowe Mistrzostwa Warszawy Służb Mundurowych w Piłce Nożnej Halowej im. Andrzeja Struja. Zwyciężyła drużyna Straży Miejskiej z Warszawy.

Gościem honorowym zawodów była wdowa po tragicznie zmarłym dwa lata temu podkom. Andrzeju Struju, który zginął od ciosów nożem, gdy na ulicy podjął interwencję w stosunku do dwóch chuliganów. Mistrzostwa otworzył minister spraw wewnętrznych Jacek Cichocki, a dyrektor CBŚ nadinsp. Adam Maruszczak wspólnie z córkami poległego policjanta Moniką i Krysią wykonali pierwszą akcję z piłką. Turniej odbywał się pod patronatem burmistrza dzielnicy Praga Północ, a głównym trofeum był olbrzymi puchar ufundowany przez komendanta głównego Policji. Nadinsp. Marek Działoszyński wręczył go wspólnie z Anną Struj zespołowi Straży Miejskiej z Warszawy. Drugie miejsce wywalczyła drużyna Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej m. st. Warszawy, a trzecie reprezentacja KWP w Katowicach.

W turnieju wzięły udział 22 zespoły. Najlepszą drużyną w klasyfikacji jednostek szkoleniowych została reprezentacja CSP w Legionowie. Królem strzelców został Rafał Prażuch z warszawskiej Straży Miejskiej, a najlepszym zawodnikiem jego brat Michał z tej samej drużyny. Najstarszym zawodnikiem okazał się Andrzej Chyliński z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚ KGP. Najlepszym bramkarzem turnieju został Krzysztof Liedel z Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Drużyną Fair Play wybrano zespół Biura Logistyki Policji KGP, który grał najczyściej. Zawodnikiem Fair Play został Piotr Kobeszko z KWP w Katowicach, który pomimo iż sędzia nie zauważył nieczystego zagrania przyznał, że uderzył piłkę ręką.

Impreza mająca na celu nie tylko sportowe zmagania, ale także uczczenie pamięci tragicznie zmarłego kolegi weszła już na stałe do kalendarza resortowych rozgrywek. Mistrzostwa z wielkim rozmachem przygotowały: Centralne Biuro Śledcze, KSP, Region IPA CBŚ oraz DOSiR Praga Północ.

Paweł Ostaszewski