To największa operacja polskiej Policji. Nieporównywalna z realizowanymi dotychczas. Wizyty papieża gromadziły ogromną rzeszę ludzi, ale miały zupełnie inny charakter i inne grono uczestników.

+

Świadkowie koronni funkcjonują w polskim systemie prawnym od blisko 14 lat. Ich zeznania mają znaczny wpływ na przebieg i efekty najważniejszych śledztw. Pogrążają gangi, siebie nawzajem, a zdarza się, że też policjantów i przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości. Wywołują wątpliwości i kontrowersje, które będziemy przedstawiali w kolejnych wydaniach „Policji 997”. Wypowiedzą się policjanci, prawnicy i – pośrednio – sami świadkowie koronni.

+

Czy może być tak, że przepis, który miał gwarantować obywatelom możliwość dochodzenia sprawiedliwości, będzie wykorzystywany przeciwko policjantom? Niestety, już się to dzieje.

+

W V edycji (styczeń 2012 rok) realizowanego cyklicznie badania opinii pn. Polskie Badanie Przestępczości oprócz pytań dotyczących oceny pracy Policji, poczucia bezpieczeństwa, opinii na temat osobistych doświadczeń respondentów w kontaktach z funkcjonariuszami, zadano pytanie: Które kwestie związane z pracą Policji są dla Pana/i osobiście najważniejsze?

+