Bezsensownie postawione znaki drogowe to żelazny temat mediów. Gazety, internet niemal codziennie prześcigają się w publikowaniu zdjęć ilustrujących ten problem, stacje telewizyjne też dokładają swoje, emitując filmowe obrazki, wykpiwając bardziej lub mniej udane urzędnicze pomysły.

+

Pieniądze szczęścia nie dają, ale ich brak znacznie ogranicza możliwości działania i rozwoju. Brak odpowiednich uregulowań prawnych również. Jeśli do tego dochodzi fakt, że koncepcja funkcjonowania nie w pełni sprawdza się w praktyce, czy można mówić o paraliżowaniu działania, czy po prostu zacząć się zastanawiać nad sensem istnienia danej struktury? Mowa o sytuacji Lotnictwa Policji.

+

Nie zawsze spotykają się z życzliwością kolegów. Policjanci Biura Spraw Wewnętrznych KGP, popularnie nazywanego policją w Policji, mają za zadanie wykrywanie przestępstw popełnianych przez funkcjonariuszy i pracowników Policji oraz ściganie ich sprawców. To zapewne nie przysparza im przyjaciół. Nieprzychylne opinie uważają za niezasłużone, bo – jak mówią – w interesie wszystkich leży oczyszczanie Policji z tych, którzy zamiast stać na straży prawa sami je łamią.

+

Muzyka? – komendant Letkiewicz uśmiecha się szeroko. – Muzyka to moje drugie życie. Jedno to służba w Policji. Niesie ze sobą mnóstwo stresów. Muzyka pozwala je odreagować. Jest mi bardzo potrzebna. Przy bębnach nabieram energii, aby później w życiu zawodowym realizować cele, które chcę osiągnąć.

+