XXI wiek to m.in. moda na zdrowy tryb życia. Powszechne stają się bieganie i ćwiczenie na siłowniach. O swoją sprawność fizyczną dbają wszyscy – bez względu na wiek, płeć, stan konta czy wykonywany zawód. Dla większości to przyjemność i pasja, dla policjantów także obowiązek. Jak się z tego obowiązku wywiązują? I jakie mają do tego warunki?

+

O cienkiej granicy między unikaniem posądzania o tortury a biernością zawodową pisze pełnomocnik komendanta głównego ds. ochrony praw człowieka.

+

To jedyne uzdrowisko na Mazowszu – ale znane raczej z tego, że mieszkają tu osoby z pierwszych stron gazet. Dopiero od grudnia 2007 r. ma nową siedzibę komisariatu: wcześniej miejscem pracy policjantów była stara, rozpadająca się willa, których Konstancin Jeziorna ma akurat pod dostatkiem.

+

Redakcyjne kolegium wyłoniło zwycięzców konkursu dla uważnych czytelników „Co wiesz o Policji 997”, ogłoszonego w jubileuszowym, setnym wydaniu naszego miesięcznika.

+

Połajewo ma nieco ponad 2,5 tys. mieszkańców, leży między Poznaniem a Piłą i są w nim dwa kościoły – katolicki i ewangelicki. Ten drugi kupił miejscowy policjant.

+