Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Nadinsp. Wojciech Olbryś objął stanowisko

Nadinsp. Wojciech Olbryś, w obecności wiceministra spraw wewnętrznych Marcina Jabłońskiego i kierownictwa Policji, objął stanowisko zastępcy komendanta głównego Policji odpowiedzialnego za pion logistyczny.

- Nominacja jest uznaniem Pańskich zasług i doświadczenia zdobywanego na dotychczasowych stanowiskach. Życzę Panu, aby wykorzystywał je Pan z sukcesem przy realizacji niełatwych zadań, jakie przed Panem stoją – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych Marcin Jabłoński, wręczając nominację nadinsp. Olbrysiowi.

Komendant główny Policji nadinsp. Marek Działoszyński, dziękując nowemu zastępcy za podjęcie się – jak podkreślił – trudnych obowiązków, podziękował także za trud i osiągnięcia insp. Arkadiuszowi Letkiewiczowi, dotychczasowemu zastępcy szefa Policji ds. logistyki.

- Dziękuję za zaufanie jakim obdarzono mnie powołując na to stanowisko. Zrobię wszystko by go nie zawieść - powiedział nowy zastępca komendanta głównego Policji.

54-letni nadinsp. Wojciech Olbryś w policji służy od 1984 r. Jest absolwentem Politechniki Szczecińskiej. Był m.in. komendantem miejskim Policji w Koszalinie, szefem Biura Spraw Wewnętrznych w zachodniopomorskiej komendzie Policji i dyrektorem Biura Taktyki Zwalczania Przestępczości w KGP. Kolejno służył jako komendant wojewódzki w Kielcach (od lutego 2006 r.), Poznaniu (od października 2007 r.) i Szczecinie (od listopada 2009 r.).