Mieszkają w różnych miastach, ale łączy ich służba w jednej formacji i odwaga. Mowa o policjantach, którzy po służbie zatrzymali osoby łamiące prawo. Ci, których historie opisujemy, uważają, że funkcjonariuszem jest się 24 godziny na dobę.

+

Odprawa kadry kierowniczej w takiej formule, jaka miała miejsce w Szczytnie, czyli z udziałem komendantów miejskich, powiatowych i rejonowych, jest dla mnie niezwykle ważna.

+

Nagrywają wszystko, co dzieje się przed i za radiowozem. Pole obserwacji jest na tyle duże, że nic nie umknie ich obiektywowi. Można rozpoznać twarz osoby sfilmowanej z odległości 20–30 m. Kamery uruchamiają się samoczynnie, wystarczy przekręcić kluczyk w stacyjce.

+

Zakończenie wojny z bolszewicką Rosją w 1920 r. nie przyniosło uspokojenia na wschodnich rubieżach Rzeczypospolitej. Podpisany 18 marca 1921 r. Ryski Traktat Pokojowy regulował kwestie sporne, ale tylko na papierze. W rzeczywistości śmierć nadal zbierała tu obfite żniwo.

+

– Z punktu widzenia realizacji zadań, jakie postawiło przed Policją ministerstwo, uważam, że ostatnie dwanaście miesięcy to czas, z którego wszyscy możemy być zadowoleni – ocenił minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz.

+

Celem szwajcarsko polskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, wartego blisko 16 milionów złotych, jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach. Ze środków programu realizowane są inwestycje, doposażana jest Policja, finansowana jest kampania społeczna oraz szkolenia.

+

Z mieszkania na parterze dochodziło przeraźliwe wołanie o pomoc. Firanka była zerwana, okno zakrwawione. W środku widać było, jak mężczyzna zadaje ciosy ofierze. Musieli działać błyskawicznie.

+

W ostatniej edycji badania satysfakcji z pracy/służby, zrealizowanej przez Wydział Analiz Gabinetu KGP w styczniu 2014 roku, poza kwestiami związanymi z oceną warunków pracy/służby, motywacją, powodami zadowolenia, trudnościami itp., po raz pierwszy poruszono kwestię zachorowalności wśród policjantów.

+