22 sierpnia br., po raz pierwszy od 19 lat, Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczył w promocji na pierwszy stopień oficerski w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W obecności Prezydenta Andrzeja Dudy pierwszy stopień oficerski otrzymało 286 funkcjonariuszy.

+

Drobna, delikatna, szczupła blondynka. Patrząc na nią, trudno uwierzyć, że nie tylko startuje, ale i wygrywa mordercze biegi. Niestraszne jej błoto, robactwo, chaszcze ani bagna. Brudna, wycieńczona, ale szczęśliwa znów staje na podium w jednym z najbardziej ekstremalnych biegów w Polsce. W tym roku kolejny raz na jej szyi zawisła symboliczna podkowa, bo na metę Katorżnika dobiegła pierwsza, szósty raz z rzędu.

+

Na forach internetowych (m.in. http://www.forum.narkotyki.pl/, http://polemi.co.uk/) można znaleźć wstrząsające relacje osób, które opowiedziały, jak się czuły po zażyciu dopalaczy. Te relacje działają na wyobraźnię o wiele mocniej niż wszystkie opisy i pogadanki o szkodliwości działania tej substancji. Przytaczamy kilka z nich.

+

Perfekcyjni i opanowani Rozbrajają urządzenia wybuchowe, sprawdzają, czy nie ma ich w miejscach, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości z udziałem VIP-ów. Mowa o policyjnych pirotechnikach, od których zależy życie i zdrowie wielu ludzi.

+