– Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedział nadinsp. Cezary Popławski, zastępca Komendanta Głównego Policji, na zakończenie ogólnopolskich mistrzostw policjantów prewencji, które wygrali sierż. sztab. Hubert Kulesza i sierż. Hubert Klimaszewski z KPP w Grajewie. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP i złote odznaki.

+

Po raz pierwszy w Hali Widowiskowo-Sportowej Centralnego Ośrodka Sportu „Torwar”, a po raz siódmy w historii obradował Kongres Kobiet. Zdaniem uczestniczek atmosfera była mniej kameralna niż w poprzednich latach, jednak nie mniej energetyczna. Do udziału zgłosiło się ponad 7 tys. uczestniczek – jak zwykle silną reprezentację miały też służby mundurowe.

+

Ćwiczenia „Obronność 15” przeprowadzone 13 września 2015 roku były największymi w ostatnich latach przeprowadzonymi przy współpracy z administracją wojskową. Ich celem było praktyczne sprawdzenie mechanizmów i procedur powoływania rezerwistów w szeregi Policji w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub wojny.

+

W Sułkowicach po raz piętnasty rozegrano finał Kynologicznych Mistrzostw Policji. Tym razem w dniach 25–28 sierpnia 2015 r. rywalizowali przewodnicy z psami w kategoriach wyszukiwania zapachów narkotyków oraz materiałów wybuchowych. Nagrody wręczał Komendant Główny Policji gen. insp. Krzysztof Gajewski.

+