Już po raz piętnasty policjanci, pracownicy Policji, ludzie z nią współpracujący oraz ich rodziny wzięli udział w pielgrzymce na Jasną Górę. W uroczystościach uczestniczył sekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński oraz komendant główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk.

+

Na oficjalne zaproszenie szefa Korpusu Żandarmerii Watykańskiej komendant główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk uczestniczył w dniach 17 i 18 września br. w uroczystych obchodach 200. rocznicy powołania Korpusu Żandarmerii Watykańskiej.

+

Czwarty raz z rzędu finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” wygrali funkcjonariusze reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. W 2016 r. pasmo zwycięstw Podlasia podtrzymali sierż. sztab. Andrzej Dubowski i sierż. sztab. Mirosław Klimuk. Triumfatorzy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP.

+

St. sierż. Marcin Sawicki z KWP w Poznaniu zwyciężył w finale 29. Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant ruchu drogowego”, który odbywał się od 20 do 23 września br. w Białymstoku. Wspólnie ze st. asp. Marcinem Szymaszczykiem z KMP w Lesznie wygrał też rywalizację drużynową.

+