Antyterroryści muszą działać perfekcyjnie bez względu na okoliczności. O każdej porze dnia i nocy, w każdych warunkach. Na ziemi, w powietrzu, na wodzie i pod jej powierzchnią. Kiedy trzeba zejść pod wodę, do akcji wkraczają nurkowie. W Polsce policyjnych nurków jest 120. Każdy z nich, zgodnie z przepisami, w wodzie musi spędzić co najmniej 35 godzin rocznie, w rzeczywistości spędza ich wielokrotnie więcej, bo zadań do wykonania nie brakuje.

+

Delegacja polskiej Policji od 16 do 18 maja br. uczestniczyła w 45. Europejskiej Konferencji Regionalnej Interpolu, odbywającej się w miejscowości St. Johann im Pongau w Austrii, podczas której omawiana była strategia wzmacniania współpracy państw członkowskich Interpolu kontynentu europejskiego oraz stan przestępczości na Starym Kontynencie.

+

Już po raz czwarty pod egidą Centrum Poszukiwań Osób Zaginionych Komendy Głównej Policji odbyły się manewry zgrywające dla grup poszukiwawczo-ratowniczych, które współpracują z Policją.

+

Na razie tylko w dwóch jednostkach w Polsce – w Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie i Komendzie Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim – policjanci idący do służby samodzielnie pobierają broń. Dyżurny jest odciążony, a policjanci nie stoją w kolejkach po broń.

+