W całym kraju policjanci i pracownicy Policji świętowali 98. rocznicę powołania Policji Państwowej. We wszystkich garnizonach odbywały się uroczyste apele, nominacje, awanse, festyny i wystawy. Centralne uroczystości w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie honorowym patronatem objął prezydent RP Andrzeja Duda. Oprócz niego w obchodach wziął udział minister SWiA Mariusz Błaszczak.

+

– Po raz kolejny polscy funkcjonariusze udowodnili, że są profesjonalni, zaangażowani oraz potrafią zapewnić bezpieczeństwo – powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, na konferencji prasowej, która odbyła się 6 lipca br. po wizycie w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa. Minister podziękował za jej zabezpieczenie Policji, Biuru Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej.

+

Nowy mundur ćwiczebny jest granatowy i w opinii samych policjantów wygląda o wiele lepiej od obecnie używanego czarnego. Nowelizacja rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o umundurowaniu policjantów jest na ostatnim etapie procedury legislacyjnej. Jeśli niebawem dobiegnie końca, to jeszcze w tym roku do jednostek trafi około 10 tys. kompletów.

+

– Wszyscy, jak tu stoicie, macie prawo, żeby z dumą nosić policyjny mundur. Wy jesteście prawdziwą Policją, dzięki wam Polacy czują się w Polsce bezpiecznie – gratulował laureatom X edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł” komendant główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk podczas uroczystego spotkania w Sali Generalskiej KGP.

+