Od 24 sierpnia do 3 września 2017 r. odbywały się w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W ich trakcie siatkarze rozegrali 36 meczów. Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców i sędziów czuwało blisko 5 tys. policjantów.

+

Patrolują parki i lasy, zabezpieczają mecze piłkarskie i imprezy masowe, ale to tylko nieliczne zadania policyjnych jeźdźców w Polsce. Mundurowi na koniach pełnią służbę w sześciu garnizonach, w tym w siedmiu jednostkach Policji.

+

Wybrzeże Bałtyku to od lat ulubione miejsce letniego wypoczynku Polaków i turystów zza granicy. Wiele z najchętniej odwiedzanych miejscowości znajduje się w województwie zachodniopomorskim. Międzyzdroje, Świnoujście, Kołobrzeg, Mielno to tylko niektóre z nich. W lipcu i sierpniu na co dzień liczące od kilkuset mieszkańców miejscowości zamieniają się w tętniące życiem całą dobę kilkudziesięciotysięczne kurorty. Ze wszystkimi tego konsekwencjami i zagrożeniami. Rosnąca z roku na rok liczba turystó

+

W dwóch poprzednich numerach naszego miesięcznika przedstawiliśmy mundury jutra naszej Policji – wyjściowy oraz ćwiczebny. Teraz prezentujemy kolejne przygotowywane do wdrożenia – mundury dla funkcjonariuszy pełniących służbę na wodzie i w patrolach rowerowych.

+