Tak wyrównanej walki o tytuł „Patrolu Roku” nie było nigdy. Do ostatniej konkurencji na zwycięstwo realnie miało szansę kilka zespołów. Finał XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” wygrali reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach sierż. Piotr Sochacki i sierż. Łukasz Kloc. Triumfatorzy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP.

+

– Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedział nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji, otwierając w KSP finał XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant roku ruchu drogowego". Zawody, które odbywały się od 19 do 22 września br., wygrał st. asp. Tomasz Gałuszka z KMP w Krakowie. Wspólnie z mł. asp. Michałem Majcherem z KWP w Krakowie zwyciężyli też w rywalizacji drużynowej.

+

W logo Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach znajduje się czerwone serce przepasane granatową wstęgą z napisem „Policja”. To prosty i wymowny znak, że ci, którzy przeżyli stratę najbliższych, nie są osamotnieni. W drugi wrześniowy weekend br. policyjna fundacja świętowała swoje dwudziestolecie.

+

Znam dwie drogi o numerze 66. Pierwsza, słynna, na której kręcono filmy z gwiazdami Hollywood, ma 3945 km. Prowadzi z Chicago do Los Angeles. Druga, z Zambrowa do granicy z Białorusią w Połowcach. Ma 114 km i jedyne filmy, jakie na niej powstają, to z policyjnych wideorejestratorów.

+