Już po raz siódmy zorganizowano obchody Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa. Święto ustanowione przez Sejm przypada 29 maja i tylko w tym dniu mogą zostać wręczone Odznaki Honorowe „Za zasługi w działaniach poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej”. W tym roku na placu Wolności w Kielcach wyróżniono dziewięciu funkcjonariuszy Policji.

+

Narada pionu służby prewencyjnej pod przewodnictwem zastępcy komendanta głównego Policji nadinsp. Jana Lacha odbyła się między 16 a 18 maja br. Uczestniczyli w niej zastępcy komendantów wojewódzkich i stołecznego Policji ds. prewencji, dyrektorzy biur komendy głównej: Prewencji, Głównego Sztabu Policji, Ruchu Drogowego i Operacji Antyterrorystycznych, a także przedstawiciele szkół Policji.

+

W Szkole Policji w Słupsku odbył się Finał VI Ogólnopolskich Zawodów Ratowników Policyjnych z Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Już po raz szósty policjanci zmagali się, by zdobyć miano najlepszych w tej dziedzinie. Patronat nad zawodami objął minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

+