W nieco zmienionej formule i nowym miejscu przeprowadzono w sierpniu XVIII Międzynarodowy Turniej Policji Konnej. Czasami nowe bywa wrogiem dobrego, ale tym razem zmiana okazała się trafiona. Przez lata zawody policji konnej organizowano w Częstochowie i wszystkim to odpowiadało. Na początku roku pojawiła się jednak propozycja przeprowadzenia rywalizacji w ramach IV Festiwalu Miłośników Koni i Muzyki „Z kopyta” w pobliskiej gminie Koziegłowy.

+

W dniach 20–21 sierpnia br. zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Jan Lach na zaproszenie strony chorwackiej odbył w Rjece spotkanie robocze z zastępcą generalnego dyrektora Policji Republiki Chorwacji Draženem Vitezem.

+

Jednym z głównych celów Grup Rekonstrukcji Historycznej odtwarzających formacje Policji Państwowej jest propagowanie historii Polski i pokazywanie wkładu formacji policyjnych w odbudowę polskiej państwowości oraz utrzymanie bezpieczeństwa wewnętrznego państwa.

+

Napad na Stołpce, przygraniczne miasteczko w woj. nowogródzkim, przeprowadzony nocą z 3 na 4 sierpnia 1924 roku przez sowieckich dywersantów, trwał godzinę. W nierównej walce z przeszło stuosobową bandą zginęło siedmiu funkcjonariuszy Policji Państwowej, kilku zostało rannych. Zginęło też trzech przypadkowych mieszkańców. Był to najtragiczniejszy epizod w historii polskiej policji okresu międzywojnia.

+