Biuro Prewencji KGP w tym roku już po raz trzeci zorganizowało akcję „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, której celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów oraz upowszechnianie wiedzy o odpowiedzialności prawnej za naruszenie przepisów obowiązujących na stokach. Warto je przypomnieć.

+

Rok 2018 był dla Policji bardzo udany. Takiego zdania byli obecni na odprawie sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, komendant główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, jego zastępcy nadzorujący poszczególne piony, przewodniczący sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych Arkadiusz Czartoryski. Potwierdziły to badania CBOS, w których obywatele spośród wszystkich instytucji Policję ocenili najlepiej.

+

W tym roku polscy policjanci dostaną do rąk broń, której do tej pory nie ma żadna nasza formacja mundurowa – słoweńskie pistolety REX zero 1 CP. Choć jest to tylko 965 sztuk, to pojawienie się nowego typu broni jest ważnym wydarzeniem.

+

Służą intensywnie, niejednokrotnie z narażeniem życia. Są wierne i odważne. Pilnują porządku. Pomagają w poszukiwaniu osób zaginionych, tropieniu przestępców i wyszukiwaniu niebezpiecznych substancji. Praca poważnie odbija się na ich zdrowiu. Gdy odchodzą na emeryturę, potrzebują szczególnej opieki.

+