Taki jubileusz zdarza się tylko raz. Wszyscy mieliśmy honor i zaszczyt uczestniczyć w obchodach setnej rocznicy powołania Policji Państwowej. Uroczystości rozłożone w czasie odbywały się we wszystkich garnizonach. Obchody centralne zorganizowane na pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie objął „Patronatem Narodowym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda w Stulecie Odzyskania Niepodległości”.

+

24 lipca 2019 roku, w setną rocznicę powołania Policji Państwowej, Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nominacje na stopień nadinspektora Policji czterem komendantom wojewódzkim Policji:

+

Jednym z najważniejszych punktów celebracji setnej rocznicy utworzenia Policji Państwowej była uroczystość odsłonięcia tabliczek epitafijnych w Komendzie Głównej Policji. Na Tablicy Pamięci przybyły cztery nazwiska funkcjonariuszy, którzy w ostatnim czasie stracili życie. Obecnie tych inskrypcji jest już 122.

+

Piknik niby podobny do ubiegłych, ale atmosfera inna – bardziej podniosła. Setna rocznica formacji może być tylko raz. Atrakcje przyciągnęły wielu funkcjonariuszy i ich najbliższych, a zaproszeni goście wciągnęli się do zabawy, gdzie sport przeplatał się z muzyką, a śmiech z momentami wzruszenia.

+