Wieczorem 3 grudnia br. na deskach Teatru Królewskiego w Starej Oranżerii w Łazienkach Królewskich gen. insp. dr Jarosław Szymczyk, Komendant Główny Policji, oficjalnie podsumował obchody 100. rocznicy powołania Policji Państwowej. Na gali wręczono nagrody osobom szczególnie zasłużonym w działaniach na rzecz Policji.

+

Jestem policjantem, czyli JP Psy dają głos, nie CHWDP Chcę wam dać prawdę, dumny z bycia psem Prosto z ulicy rap, tu bez żadnych ściem Robimy porządek na polskich ulicach Zło czy dobro, cienka niebieska linia Funkcjonariusze, crème de la crème Psy dają głos, dumny z bycia psem.

+

W całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające odzyskanie przez Polskę w 1918 r. niepodległości. Policjanci zabezpieczali ich przebieg, a przedstawiciele formacji reprezentowali służbę podczas ceremonii. Obchody centralne, z uczestnictwem najwyższych władz państwowych, zorganizowano w Warszawie.

+

„Granatowa cisza” to opowiadanie Marcela Woźniaka nagrodzone II miejscem w kategorii „Kryminał sto lat temu” i wyróżnione przez Komendanta Głównego Policji w ogólnopolskim konkursie „Stulecie polskiego kryminału”. Opowiadanie jest fikcją literacką, w której autor jedynie wykorzystuje autentyczne osoby z historii Policji Państwowej. Marcel Woźniak urodził się 1984 roku. W swojej twórczości sięga po powieść kryminalną i literaturę faktu, w których odwołuje się do współczesnej kultury i historii.

+