Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Życzenia świąteczne

KOMENDANT GŁÓWNY POLICJI Gen. insp. dr Jarosław Szymczyk

Policjantki, Policjanci, Pracownice i Pracownicy Policji,
Policyjni Emeryci i Renciści, Przedstawiciele Związków Zawodowych!

Koleżanki, Koledzy, Szanowni Państwo,

 

Po raz kolejny dajecie mi, jako szefowi formacji, powód do dumy, wypełniając z ogromnym zaangażowaniem swoje obowiązki w godzinie próby. Gdy piszę te słowa, w naszym kraju trwa stan epidemii w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Do walki z nim stanęły przede wszystkim służby medyczne i sanitarno-epidemiologiczne, jednak nasza rola jest równie ważna, a zagrożenie kontaktem z osobami zakażonymi nie mniejsze.

Dlatego z ogromnym podziwem patrzę na to, jak stawiacie się do służby i pracy, jak deklarujecie gotowość, rezygnując z zaplanowanych urlopów, i stawiacie czoła zadaniom, które powierzono polskiej Policji. Jak zawsze udowadniacie, że Polska i Polacy mogą na Was liczyć.

Kłaniam się jednak nisko nie tylko Wam, członkom naszej formacji, lecz również Waszym Rodzinom i Najbliższym. Służba pełniona przez Wasze żony, matki, ojców, mężów czy dzieci także dla Was jest dużym obciążeniem. Fakt, że pomimo obaw wspieracie najbliższych pełniących zaszczytną służbę, zasługuje na najwyższe uznanie.

Nie ma już wątpliwości, że tegoroczne święta Wielkiej Nocy będą diametralnie inne od wcześniejszych. Poczucie odpowiedzialności zabrania nam zbędnego kontaktu i dużych spotkań w rodzinnym gronie, a liczba obowiązków większości z nas i tak nie pozwoli spędzić ich w tradycyjny sposób. Tym bardziej gorąco życzę Wam wszystkim zdrowia, spokoju i wszelkiej pomyślności, bo to wartości dziś najważniejsze.