Tegoroczne Święto Policji było inne niż zazwyczaj. Pandemia COVID-19 spowodowała, że uroczystości, które odbyły się w całej Polsce, okrojone były do niezbędnego minimum. Obchody centralne, z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy, zorganizowano w Warszawie.

+

Systematycznie od kilku lat Policja zmienia swoje umundurowanie. Na wykonane z lepszego materiału, bardziej funkcjonalne i modne. Teraz przyszedł czas na kombinezon dla motocyklisty. Właśnie trwają jego testy.

+

Czy można być zarazem policjantem i duchownym, a w dodatku mieć żonę i trójkę dzieci? Tak, ale w Polsce – a być może i na całym świecie – jest tylko jeden taki mężczyzna. To podinsp. Maciej Stęplewski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

+

25 maja 2020 r. w amerykańskim mieście Minneapolis podczas działań funkcjonariuszy doszło do śmierci 46-letniego George’a Floyda. Prawie dziesięciominutowe nagranie obrazujące trzymanie go poprzez dociskanie kolanami do ziemi przez policjanta widział cały świat. Gdzie popełniono błąd? Wyraźnie można było zaobserwować moment, w którym zatrzymany przestaje wykazywać oznaki życia. W sprawie przeprowadzono dwie sekcje zwłok.

+