Radość w Sułkowicach

W przeddzień Dnia Dziecka do Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach CSP w Legionowie przybyły tłumy małych i większych gości. Raz w roku – podczas dnia otwartego – można zwiedzić psią jednostkę, poznać tajniki tresury i skorzystać z atrakcji przygotowanych także przez inne służby mundurowe. Imprezę patronatem medialnym objął Miesięcznik „Policja 997”.

31 maja br. przez sułkowicki zakład przewinęło się około tysiąca gości. Wycieczki szkolne, grupy z przeszkoli czy klasy mundurowe docierały autokarami, busami i pociągiem. Przyszli też okoliczni mieszkańcy z dziećmi.

W roli gospodarzy na festynie pojawili się komendant Centrum Szkolenia Policji w Legionowie insp. Anna Rosół oraz oczywiście kierownik Zakładu Kynologii Policyjnej w Sułkowicach mł. insp. Marek Hańczuk, który wraz ze swym zastępcą podinsp. Grzegorzem Wiorowskim czujnym okiem doglądali wszystkich pokazów. Z grupą dziatwy Sułkowice odwiedziła także podinsp. Iwona Kuc, służbowo – zastępca dyrektora Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Pokazy odbywały się w różnych częściach zakładu i, co ważne, ich godziny nie zazębiały się. Każdy na dyżurce otrzymywał mapkę z programem, z którą bez trudu przemieszczał się od jednej atrakcji do następnej. Przygotowano pokaz pracy węchowej psów do wyszukiwania zapachów narkotyków, demonstrację ćwiczeń obrończych psów patrolowo-tropiących oraz ćwiczeń z posłuszeństwa ogólnego. Funkcjonariusze z Sekcji Konnej i Przewodników Psów Służbowych Wydziału Wywiadowczo-Patrolowego KSP zaprezentowali sprawność koni służbowych, a członkowie Związku Kynologicznego w Polsce z Oddziału Warszawa omówili cechy i pokazali najmłodszym polskie rasy czworonogów. Były konkursy, zgadywanki i kolorowanki dla dzieci. Swoje stoiska przygotowały: Zakład Kynologii Policyjnej w Sułkowicach oraz inne komórki CSP w Legionowie – Zakład Ruchu Drogowego, Zakład Służby Prewencyjnej, Zakład Szkoleń Specjalnych oraz Zakład Interwencji Policyjnych. Ponadto prezentację swoich dokonań i działania edukacyjne prowadzili: Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej w Warszawie, Wydział Nauk o Zwierzętach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Nadleśnictwo Chojnów, Jednostka Wojskowa 3411 – 1. Ośrodek Radioelektroniczny w Grójcu, Związek Kynologiczny w Polsce Oddział Warszawa oraz Państwowa Straż Pożarna w Grójcu i Ochotnicza Straż Pożarna w Chynowie. Pogoda dopisała, żar lał się z nieba, więc kąpiel w pianie gaśniczej stała się jedną z ulubionych atrakcji najmłodszych gości. 

PAWEŁ OSTASZEWSKI
zdj. autor

A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)