Informacje

Doceniony w Europie (nr 117/12.2014)

Kask zabezpieczający, który ma zapobiegać autoagresji osoby zatrzymanej, został nagrodzony złotym medalem z wyróżnieniem podczas VIII Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2014.

Odbywała się ona od 14 do 16 października br. pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Wzięło w niej udział ponad 100 z wystawców z 20 krajów. Kask został zaprojektowany przez pracowników ITB MORATEX i policjantów:  mł. asp. Krzysztofa Kubackiego z KWP w Łodzi, sierż. szt. Jarosława Paczkowskiego z KSP, podinsp. Arkadiusza Kowalczyka i podkom. Jarosława Przywoźnego z KGP. Wystawiono go także na targach w Chorwacji, gdzie został nagrodzony srebrnym medalem, nagrodą specjalną i dyplomem, a także w Anglii, w której otrzymał złoty medal.

Od 2013 r. kask, o którym pisaliśmy w październikowym numerze, jest środkiem przymusu bezpośredniego. Komenda Główna Policji, gdy przepisy weszły w życie, podjęła współpracę z ITB MORATEX w celu przygotowania kasku. Model został zaakceptowany 28 lutego 2014 r. Na jego podstawie wytworzono testową partię. Po konsultacjach powstała ostateczna wersja kasku.
- Chcemy do końca roku chce kupić 800 sztuk. Na początku 2015 r. trafią do komend wojewódzkich Policji, które przekażą je do jednostek terenowych - powiedział podkom. Jarosław Przywoźny z Biura Logistyki Policji KGP.

ArtK
zdj. Andrzej Mitura

Zobacz także:
Ochroni głowę (nr 115/10.2014)

 
A
A+
A++
Powrót
Drukuj
PDF
Powiadom
Ocena: 0/5 (0)

Data publikacji 04.01.2015

Nasze galerie

  ... do wodowania

  ?

  OD POMYSŁU…

  ?

  Ogień na ogień 2019

  ?

  „Czerwony Bór 2019”

  ?

  Warszawa z Policyjnego Mi-8

  ?

  Wiadomości z policja.pl