Tak wyrównanej walki o tytuł „Patrolu Roku” nie było nigdy. Do ostatniej konkurencji na zwycięstwo realnie miało szansę kilka zespołów. Finał XXIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji – Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” wygrali reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach sierż. Piotr Sochacki i sierż. Łukasz Kloc. Triumfatorzy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP.

+

– Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedział nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji, otwierając w KSP finał XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant roku ruchu drogowego". Zawody, które odbywały się od 19 do 22 września br., wygrał st. asp. Tomasz Gałuszka z KMP w Krakowie. Wspólnie z mł. asp. Michałem Majcherem z KWP w Krakowie zwyciężyli też w rywalizacji drużynowej.

+

Pluton 2. Kompanii Prewencji OPP w Warszawie, dowodzony przez st. asp. Dariusza Jabłońskiego, zwyciężył w II Ogólnopolskich Zawodach dla Policjantów Oddziałów i Samodzielnych Pododdziałów Prewencji Policji, który od 6 do 8 czerwca br. rozegrano w Szkole Policji w Słupsku oraz w okolicach miasta.

+

Czwarty raz z rzędu finał Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku” wygrali funkcjonariusze reprezentujący Komendę Wojewódzką Policji w Białymstoku. W 2016 r. pasmo zwycięstw Podlasia podtrzymali sierż. sztab. Andrzej Dubowski i sierż. sztab. Mirosław Klimuk. Triumfatorzy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP.

+

St. sierż. Marcin Sawicki z KWP w Poznaniu zwyciężył w finale 29. Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant ruchu drogowego”, który odbywał się od 20 do 23 września br. w Białymstoku. Wspólnie ze st. asp. Marcinem Szymaszczykiem z KMP w Lesznie wygrał też rywalizację drużynową.

+

VII Międzynarodowy Turniej Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja

+

– Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedział nadinsp. Cezary Popławski, zastępca Komendanta Głównego Policji, na zakończenie ogólnopolskich mistrzostw policjantów prewencji, które wygrali sierż. sztab. Hubert Kulesza i sierż. Hubert Klimaszewski z KPP w Grajewie. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP i złote odznaki.

+