Systematycznie od kilku lat Policja zmienia swoje umundurowanie. Na wykonane z lepszego materiału, bardziej funkcjonalne i modne. Teraz przyszedł czas na kombinezon dla motocyklisty. Właśnie trwają jego testy.

+

18 grudnia 2019 r. między Komendantem Głównym Policji a Centrum Unijnych Projektów Transportowych (CUPT) zawarta została umowa o dofinansowanie dla projektu nr POIS.03.01.00-00-0052/19-00 Bezpieczniej na drogach – ambulanse pogotowia ruchu drogowego.

+

7 listopada ub.r. weszły w życie akty prawne zawierające regulacje dotyczące drogowej kontroli technicznej autobusów i samochodów ciężarowych oraz nowe regulacje mające usprawnić kontrolę ruchu drogowego.

+

Krzysztof Hołowczyc wraz ze swoim pilotem Maciejem Wisławskim na zaproszenie IPA byli gośćmi stołecznych policjantów. Na płycie lotniska Warszawa Babice zaprezentowali techniki bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych.

+

W ramach polsko szwajcarskiego projektu „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” uczymy się, jak dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i pieniądze.

+

16 milionów złotych jest wart polsko szwajcarski projekt, który ma polskie drogi uczynić tak bezpiecznymi, jak te w Szwajcarii. „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” trwa od lipca 2012 r. do czerwca 2015 r., a strona szwajcarska dofinansowuje ten projekt w 85 procentach.

+

Bezsensownie postawione znaki drogowe to żelazny temat mediów. Gazety, internet niemal codziennie prześcigają się w publikowaniu zdjęć ilustrujących ten problem, stacje telewizyjne też dokładają swoje, emitując filmowe obrazki, wykpiwając bardziej lub mniej udane urzędnicze pomysły.

+