Systematycznie od kilku lat Policja zmienia swoje umundurowanie. Na wykonane z lepszego materiału, bardziej funkcjonalne i modne. Teraz przyszedł czas na kombinezon dla motocyklisty. Właśnie trwają jego testy.

+

Czy można być zarazem policjantem i duchownym, a w dodatku mieć żonę i trójkę dzieci? Tak, ale w Polsce – a być może i na całym świecie – jest tylko jeden taki mężczyzna. To podinsp. Maciej Stęplewski z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

+

Funkcjonariusze Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zostali przeszkoleni z obsługi Systemu Wspomagania Dowodzenia Policji na potrzeby służby dyżurnej, administratorów oraz osób odpowiedzialnych za nadzór nad służbą dyżurną. To pierwsza szkoła policyjna, w której wprowadzony został SWD Policji.

+

Pamiętacie teledysk „Dumny z bycia psem”? Zaskoczył wszystkich i mówiła o nim cała Polska. Za chwilę o rapujących policjantach znowu będzie głośno. W lipcu zobaczymy w internecie ich najnowszą produkcję – „Niebieskie ulice”.

+

Policjanci z doświadczenia wiedzą, jak nieskuteczne wobec osób pod wpływem narkotyków lub zaburzonych psychicznie są prawem przewidziane środki przymusu bezpośredniego. Z jednym wszakże wyjątkiem – paralizatora elektrycznego.

+

Przez pierwsze 64 dni pandemii w Legionowie funkcjonowało Policyjne Centrum Dowodzenia. W izolacji pracowało 36 osób. Tam pełnili służbę, spali i jedli.

+

Po materiale w sieci dotyczącym interwencji policjanta, przed jego domem w Piwnicznej-Zdroju ktoś postawił krzyż i położył klepsydrę z datą śmierci. Policjanci mają już dość gróźb i hejtu wylewanych na nich w internecie, dlatego zaczęli się bronić.

+

Przestępcy nie czekają, aż pojawi się szczepionka na COVID-19. Dla nich pandemia jest kolejną okazją do zdobycia pieniędzy. Tak jak wirus, z łatwością przekraczają granice, dlatego ich działaniami zajął się Interpol.

+

95 lat temu służbę w Policji Państwowej rozpoczęły kobiety. Dlatego na łamach miesięcznika prezentujemy ciekawe sylwetki współczesnych następczyń pierwszych policjantek. Dobór kandydatek stanowi subiektywny wybór redakcji, ale wierzymy, że nasz dziennikarski nos pozwoli zaprezentować naprawdę interesujące sylwetki pań.

+

Dziennikarze miesięcznika „Policja 997”, rozmawiając z policjantami chorymi na COVID-19, będącymi w izolatorium bądź zdrowymi na kwarantannie lub czekającymi kilka dni na wynik testu po działaniach z osobami potencjalnie chorymi zakaźnie, spotykali się z wątpliwościami funkcjonariuszy. Policjanci nie byli pewni, czy sytuacja, w której się znaleźli, nie odbije się na ich zarobkach. Wybraliśmy dwa powtarzające się przez nich pytania. Odpowiedzi udzieliło Biuro Kadr, Szkolenia i Obsługi Prawnej KGP

+

Komisariat Policji III w KMP Lublinie przez dwa tygodnie był zamknięty przez wirus SARS-CoV-2. Decyzja o zamknięciu jednostki zapadła natychmiast po potwierdzeniu zakażenia u pierwszego funkcjonariusza.

+

Koronawirus zmienił nasze życie, a Policja wraz z innymi służbami przeciwdziała rozprzestrzenianiu się epidemii.

+

Asp. Katarzyna Staśkowska jest rzecznikiem prasowym Komendy Powiatowej Policji w Łasku, więc doskonale wie, jak ważny jest wizerunek. I w jego budowaniu jest naprawdę dobra. W ubiegłym roku zdobyła trzy złote medale Mistrzostw Europy w kulturystyce i fitness federacji WBBF/WFF i WPF oraz brązowy medal Mistrzostw Świata (Mister&Miss Universe) Federacji IBFF. W Polsce była bezkonkurencyjna.

+

Bell-407 GXi to nowy śmigłowiec w wyposażeniu polskiej Policji, która kupiła trzy takie maszyny. Są one nieduże, mają wielki zapas mocy i mogą wylądować na ciasnych lądowiskach.

+

Międzynarodowy Dzień Numeru Alarmowego 112 – Kto ratuje jedno życie, ratuje cały świat. Dla zwykłego człowieka ratowanie życia to okoliczność wyjątkowa. W waszym przypadku mierzycie się z takimi doświadczeniami bardzo często. Bez operatorów numeru 112 nie byłoby wielu ocalonych istnień ludzkich – powiedział premier Mateusz Morawiecki do operatorów podczas spotkania z okazji Międzynarodowego Dnia Numeru Alarmowego 112.

+

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej złożył wizytę w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Spotkał się z kadrą i słuchaczami uczelni. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet złożył paniom serdeczne życzenia.

+

6 marca br. w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie odbyło się wprowadzenie na stanowisko komendanta rektora uczelni insp. dr hab. Iwony Klonowskiej. Wprowadzenia dokonał Komendant Główny Policji gen. insp. dr Jarosław Szymczyk w obecności zastępcy komendant prorektor WSPol. mł. insp. dr Anny Świerczewskiej-Gąsiorowskiej.

+

Policjanci podczas wykonywanych obowiązków często współpracują z funkcjonariuszami innych służb, a od niedawna także z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej Kraju. Podnoszeniu efektywności wspólnych działań pomagają wspólne ćwiczenia.

+

Wykorzystując popularność mediów społecznościowych, Policja znalazła sposób na „wciągnięcie” użytkowników sieci do wspólnego poszukiwania niebezpiecznych przestępców. Służy temu kampania medialna pod nazwą „Policja rozdaje bilety lotnicze”.

+

Beretta APX to nowy pistolet w wyposażeniu polskiej Policji. Komenda główna kupiła 6132 sztuki. Teraz w formacji więcej jest tylko P99 i Glocków.

+

Nowe lekkie transportery opancerzone TUR VI/LTO stworzono specjalnie dla służby kontrterrorystycznej Policji. W grudniu 2019 r. odebrano pięć pojazdów, w tym dwa wyposażone w platformy szturmowe. W tym roku Policja otrzyma kolejne trzy bez platform.

+

Służba dyżurnych to serce jednostki, gdzie skupia się jej cała aktywność. O dyżurnych nie mówi się jednak zbyt wiele, zwłaszcza gdy wszystko idzie zgodnie z planem. Mało kto zauważa zadania, jakie realizują oni w codziennej służbie, a które często są skomplikowane. Taką szansę dał II Finał Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji. Wygrał go podkom. Robert Stypiński z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

+

Jestem policjantem, czyli JP Psy dają głos, nie CHWDP Chcę wam dać prawdę, dumny z bycia psem Prosto z ulicy rap, tu bez żadnych ściem Robimy porządek na polskich ulicach Zło czy dobro, cienka niebieska linia Funkcjonariusze, crème de la crème Psy dają głos, dumny z bycia psem.

+

20 tysięcy widzów obejrzało występ Orkiestry Reprezentacyjnej Policji z Warszawy podczas Festiwalu Orkiestr w Mundurach, który 5 października odbył się na Stadionie PGE Narodowy. To największa widownia, dla której grali nasi muzycy.

+

Najpierw padało, potem lało. W pewnym momencie spadło tyle deszczu, że wokół namiotów stała woda. Ale jesienią na poligonie wszystkiego można się spodziewać. Tak jak podczas służby. Dlatego blisko 400 policjantów OPP ani na chwilę nie przerwało ćwiczeń dowódczo-sztabowych pod kryptonimem DRAWSKO 2019.

+

W dziewiętnastą rocznicę otwarcia Polskiego Cmentarza Wojennego w Miednoje odbyły się uroczystości upamiętniające ponad sześć tysięcy zamordowanych z rozkazu Stalina.

+

Piknik niby podobny do ubiegłych, ale atmosfera inna – bardziej podniosła. Setna rocznica formacji może być tylko raz. Atrakcje przyciągnęły wielu funkcjonariuszy i ich najbliższych, a zaproszeni goście wciągnęli się do zabawy, gdzie sport przeplatał się z muzyką, a śmiech z momentami wzruszenia.

+

Międzynarodowe Targi Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH to jedyna w Polsce wysoce specjalistyczna impreza targowa, której adresatem są służby porządku publicznego i służby specjalne.

+

Wybierz Strony