– Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedział nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego Policji, otwierając w KSP finał XXX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant roku ruchu drogowego". Zawody, które odbywały się od 19 do 22 września br., wygrał st. asp. Tomasz Gałuszka z KMP w Krakowie. Wspólnie z mł. asp. Michałem Majcherem z KWP w Krakowie zwyciężyli też w rywalizacji drużynowej.

+

Od 24 sierpnia do 3 września 2017 r. odbywały się w Polsce Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W ich trakcie siatkarze rozegrali 36 meczów. Nad bezpieczeństwem zawodników, kibiców i sędziów czuwało blisko 5 tys. policjantów.

+

Patrolują parki i lasy, zabezpieczają mecze piłkarskie i imprezy masowe, ale to tylko nieliczne zadania policyjnych jeźdźców w Polsce. Mundurowi na koniach pełnią służbę w sześciu garnizonach, w tym w siedmiu jednostkach Policji.

+

– Po raz kolejny polscy funkcjonariusze udowodnili, że są profesjonalni, zaangażowani oraz potrafią zapewnić bezpieczeństwo – powiedział Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, na konferencji prasowej, która odbyła się 6 lipca br. po wizycie w Polsce prezydenta USA Donalda Trumpa. Minister podziękował za jej zabezpieczenie Policji, Biuru Ochrony Rządu oraz Państwowej Straży Pożarnej.

+

– Przedstawiciele służb mogą zapoznać się z nowościami na rynku, a producenci z oczekiwaniami odbiorców – mówiła nadinsp. Helena Michalak, zastępca komendanta głównego Policji, podczas uroczystego otwarcia Międzynarodowych Targów Techniki i Wyposażenia Służb Policyjnych oraz Formacji Bezpieczeństwa Państwa EUROPOLTECH.

+

Kierowanie radiowozem, gdy pędzi się na sygnałach, wymaga dobrej techniki jazdy. Funkcjonariusze szlifują ją m.in. na kursach i szkoleniach

+

Ciężarówki, więźniarki, furgony patrolowe, radiowozy – to typy pojazdów, o które pod koniec ub.r. wzbogaciła się Policja. Kupiła je z pieniędzy budżetowych, ale niektóre też przy wsparciu finansowym samorządów lokalnych.

+

– Oczekujemy zaostrzenia kar dla stadionowych chuliganów – powiedział nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, komendant główny Policji, na konferencji „Bezpieczny stadion”, która odbyła się w październiku br. w Kielcach. Już niedługo może będą bardziej dolegliwe, bo resort sprawiedliwości pracuje nad zmianą przepisów karnych.

+

St. sierż. Marcin Sawicki z KWP w Poznaniu zwyciężył w finale 29. Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant ruchu drogowego”, który odbywał się od 20 do 23 września br. w Białymstoku. Wspólnie ze st. asp. Marcinem Szymaszczykiem z KMP w Lesznie wygrał też rywalizację drużynową.

+

– Kontrolujcie uprawnienia sterników i sprawdzajcie ich stan trzeźwości – przypomina policjantom kom. Rafał Kiśluk, naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Mrągowie, na sobotniej odprawie, 4 czerwca br., w komisariacie w Mikołajkach.

+

Kasia i Basia to 14-latki, które zaginęły 20 maja br. w okolicach Starej Dąbrowy w Puszczy Kampinoskiej. Ich zniknięcie przestraszyło najbliższych i nasuwało najczarniejsze myśli.

+

2 marca 2016 r., godz. 7.40, Stanowisko Kierowania w Komendzie Głównej Policji. Za 20 minut służbę rozpoczną kom. Andrzej Stańkowski, jako dyżurny, i podinsp. Andrzej Swobut, jako jego zastępca. Przez 12 godzin będą pracować w jednym z najważniejszych miejsc w policyjnej centrali.

+

– Wasza postawa daje gwarancję tego, że możemy czuć się bezpiecznie w naszym kraju – mówił Mariusz Błaszczak, minister spraw wewnętrznych i administracji, gdy wręczał odznaczenia państwowe policjantom i strażakom, którzy otrzymali je za odwagę i zasługi. Uroczystość odbyła się 18 lutego br. w siedzibie MSWiA. Uczestniczył w niej także pełniący obowiązki komendanta głównego Policji mł. insp. Andrzej Szymczyk.

+

Msze święte za ojczyznę, uroczyste odprawy, defilady, festyny, koncerty, biegi i marsze. Polacy w całym kraju świętowali 97. rocznicę odzyskania niepodległości. Uroczystości centralne z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbyły się w stolicy.

+

Program Władysława Stasiaka „Razem bezpieczniej” – przyczynek do dyskusji o roli prewencji w zapewnieniu bezpieczeństwa – to tytuł konferencji, która odbyła się 30 września br. w Krajowej Szkole Administracji Publicznej w Warszawie.

+

– Jesteście najlepsi z najlepszych – powiedział nadinsp. Cezary Popławski, zastępca Komendanta Głównego Policji, na zakończenie ogólnopolskich mistrzostw policjantów prewencji, które wygrali sierż. sztab. Hubert Kulesza i sierż. Hubert Klimaszewski z KPP w Grajewie. Zwycięzcy otrzymali Puchar Przechodni Prezydenta RP i złote odznaki.

+

Perfekcyjni i opanowani Rozbrajają urządzenia wybuchowe, sprawdzają, czy nie ma ich w miejscach, gdzie odbywają się najważniejsze uroczystości z udziałem VIP-ów. Mowa o policyjnych pirotechnikach, od których zależy życie i zdrowie wielu ludzi.

+

Obsadę Komisariatu Policji Portu Lotniczego Warszawa-Okęcie stanowi raptem 70 funkcjonariuszy. Tymczasem przez lotnisko w Warszawie w samym tylko 2014 roku przewinęło się prawie 10,6 mln pasażerów. A będzie więcej.

+

Z Komendantem Głównym Policji nadinsp. Krzysztofem Gajewskim rozmawiają Iwona Klonowska i Piotr Maciejczak.

+

twierdzi insp. dr Waldemar Krawczyk, dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji. Ekspertyzy wykonywane przez ten instytut badawczy przyczyniają się do wykrywania sprawców wielu przestępstw. Jest przykładem, by pokazać, jakie są możliwości laboratoriów kryminalistycznych Policji.

+

Do końca 2014 r. Policja na zakup 1602 różnego rodzaju pojazdów i łodzi wyda około 109,1 mln zł. Większość postępowań przetargowych została zakończona. Odebrano już ponad 1000 aut. Pojazdy oznakowane będą używane przez policjantów z prewencji i z ruchu drogowego. Auta nieoznakowane trafią do funkcjonariuszy ze służby kryminalnej. Będą służyły do wykonywania zadań operacyjnych, rozpoznawczych, dochodzeniowych i śledczych.

+

– Praca u nas jest ciężka, ale daje satysfakcję – mówi o służbie w Biurze Operacji Antyterrorystycznych KGP kom. Robert Nowak, naczelnik Wydziału Koordynacji i Szkolenia Bojowego. Zapewne wielu funkcjonariuszy marzy, aby zostać policjantem AT. Co trzeba zrobić, żeby się dostać do tej jednostki, i jakie są procedury doboru?

+

Wybierz Strony