– To była ciekawa sprawa. Koniec 2007 r. Siarczysty mróz, a my przy jednej z zasadzek spędziliśmy w samochodach kilka dni. Opłaciło się i wykryliśmy przemyt ketaminy z Indii. Potem w trakcie rozpraw sądowych obrońcy oskarżonych podawali w wątpliwość, czy ketamina kwalifikuje się jako środek odurzający, że może wcale nie jest niebezpieczna dla ludzi.

+

14 lat funkcjonowania Centralnego Biura Śledczego KGP i 6 lat Centralnego Biura Śledczego Policji pokazało, że powołanie tej struktury do walki z przestępczością zorganizowaną było słuszne i przyniosło spodziewane efekty.

+

Od chwili powstania Wydziału Operacji Pościgowych w CBŚ, czyli od 2011 roku, policyjni łowcy cieni zatrzymali już 270 ukrywających się niebezpiecznych przestępców.

+

Pracowali nad tą sprawą ponad cztery lata. Efektem jest kilkadziesiąt tomów akt i 51 osób podejrzanych, którym postawiono w sumie ponad 600 zarzutów. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Katowicach w październiku 2017 r.

+

CBŚ to struktura elastyczna, która w ciągu ostatnich trzynastu lat cały czas ewoluowała, przystosowując się do zmieniającej się rzeczywistości i „pomysłowości” przestępców. Zmiany wewnętrzne nigdy nie zakłóciły codziennej działalności biura. Cel – to zwalczanie zorganizowanej przestępczości. Przekształcenia struktury mają tylko usprawnić tę walkę.

+

Trzy bańki po mleku i jedno wiadro wypełnione 2 milionami euro, 550 tysiącami funtów i 9 kilogramami złota - w stodole pod Białą Podlaską policjanci wykopali bank czy raczej fundusz inwestycyjny grupy przemytników papierosów.

+