W sobotę 21 grudnia ub.r. odbył się w Warszawie Świąteczny Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Dopóki piłka w grze – dla Górala”. Głównym trofeum był Puchar Dowódcy Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” oraz Burmistrza Dzielnicy Bielany, ale nadrzędnym celem zawodów było zebranie środków na dalsze leczenie funkcjonariusza CPKP „BOA” asp. sztab. Jacka Kurzei „Górala”, który od kilku lat walczy z nowotworem.

+

Jest ich trzydziestu trzech. Zostali wybrani z wielu chętnych. Za nimi setki godzin treningów. Gdy wychodzą na boisko, to ani ich policyjne stopnie, ani to, co robią na służbie, nie ma znaczenia. Łączy ich pasja i duma z gry w Reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej.

+

W krajach zachodniej Europy buduje się już rowerowe autostrady i trasy szybkiego ruchu. W Polsce wciąż jesteśmy na etapie ekscytowania się każdym nowym kilometrem rowerowej ścieżki. Ale braki w infrastrukturze nie przeszkadzają w lawinowym wzroście liczby miłośników rowerów. Z badań CBOS przeprowadzonych w 2012 r. wynika, że 70 proc. Polaków jeździ na rowerach.

+