Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

POLSECURE 2022

Aktualny numer

 • Historia
  „BESTIA z Lumumbowa” skazany
  Był najdłużej poszukiwanym polskim przestępcą, zatrzymanym po 26 latach od popełnienia zbrodni. 30 marca tego roku Sąd Okręgowy w Łodzi skazał Mirosława Ż., nazwanego przez media „bestią z Lumumbowa”, na 25 lat pozbawienia wolności za gwałt i zabójstwo 22-letniej studentki prawa.
 • Współpraca międzynarodowa
  Współpraca polskiej policji z FBI
  Dla środków CBRN (zagrożeń chemicznych, biologicznych, radiologicznych i nuklearnych – przyp. red.) ustanowione przez ludzi granice nie mają znaczenia. Dlatego tak ważne są stała współpraca międzynarodowa i wypracowanie jak najszybszych i najmniej sformalizowanych kanałów wymiany informacji między służbami. Współpraca ekspertów polskiej Policji i przedstawicieli FBI stanowi ważny element zapewnienia bezpieczeństwa obywateli oraz interweniujących funkcjonariuszy.
 • Policjanci ratują
  Uratowali
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy marca do połowy kwietnia.
 • Kraj
  Pierwsza historyczna konferencja z ORE
  7 kwietnia 2022 r. w auli Biura Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP odbyła się konferencja naukowa „Operacja polska i zbrodnia katyńska – dwa sowieckie ludobójstwa na Polakach”. Było to pierwsze spotkanie konferencyjne w ramach podpisanego porozumienia między KGP a Ośrodkiem Rozwoju Edukacji.
 • Tylko służba
  Oszustwo na śmierć policjantki
  Kto pamięta komedię kryminalną „Złap mnie, jeśli potrafisz” z Leonardem DiCaprio w roli wszechstronnego oszusta, ten niech sobie wyobrazi, że w Polsce też mamy równie kreatywnych przestępców. Na pewno jednego, a właściwie jedną. Niejaką Agatę.
 • Doskonalenie zawodowe
  BOA SHOOTING WORKSHOP
  Instruktorzy z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” przez pięć dni czujnie obserwowali, jak funkcjonariusze wybranych jednostek unijnej grupy zadaniowej ATLAS doskonalą swoje umiejętności strzeleckie na terenie jednego z największych ośrodków treningowych w Europie – European Security Academy koło Poznania.

Archiwum