Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Współpraca służb w sytuacjach kryzysowych

Aktualny numer

 • Policjanci ratują
  Uratowali
  Nierzadko z narażeniem własnego zdrowia i życia, czasem po służbie, ale zawsze pod presją czasu – funkcjonariusze Policji co dzień pomagają i chronią również tę najważniejszą z wartości, jaką jest ludzkie życie. Oto tylko część takich właśnie interwencji, które polscy policjanci skutecznie przeprowadzili od połowy kwietnia do połowy maja .
 • Technika i sprzęt
  SEPP – To proste
  Otwierasz służbową pocztę, tworzysz wiadomość, znajdujesz adresata i klikasz „Wyślij”. To podstawowa funkcja Systemu Elektronicznej Poczty Policji. Ale czy wiesz, że SEPP potrafi więcej niż tworzenie, wysyłanie i odbieranie e-maili?
 • Technika i sprzęt
  Modernizacja CLKP
  Rozmowa z mł. insp. dr n. o zdr. Anetą Pawlińską, dyrektor Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji
 • Kraj
  Policjanci dzieciom
  Początek czerwca zawsze upływa pod znakiem spotkań policjantów z dziećmi. To doskonała okazja do tego, by przypominać najmłodszym najważniejsze zasady pozwalające spędzić bezpieczne wakacje.
 • Pasje
  Portret miasta
  Paryż Północy, czyli niepodległa Warszawa okresu międzywojnia to miasto kontrastów i wizytówka II Rzeczypospolitej. Metropolia tętniąca życiem towarzyskim i kulturalnym, skrząca się przepychem i humorem – to jedna twarz Warszawy, którą znamy. Paweł Rzewuski koncentruje się jednak na tej drugiej, mroczniejszej i bynajmniej już nie tak romantycznej. To twarz miasta – stolicy, jaką znali policjanci państwowi, których autor nie pomija, gdzieniegdzie nawet hołdując ich służbie.
 • Współpraca międzynarodowa
  Powrót do Afryki
  Sudan Południowy to nie jest turystyczna perła Afryki. Wprawdzie wygasła w nim wojna domowa, ale panuje powszechne bezrobocie. Jest głód, są zwalczające się gangi i obozy dla uchodźców. Poczucie bezpieczeństwa mieszkańców to cel, który ten kraj musi sobie dopiero wypracować. Pomaga w tym misja Organizacji Narodów Zjednoczonych, a w niej od dwóch miesięcy pierwszy kontyngent polskiej Policji składający się z trzech funkcjonariuszy.

Archiwum