Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Za owsa garść

Aktualny numer

 • Historia
  Duńczyk z Zielonki
  Czy pamiętacie film Juliusza Machulskiego pt. „Vabank” z 1981 roku? Lecz nie wiecie zapewne, że ta świetna komedia kryminalna oparta jest na autentycznych wydarzeniach ze stołecznego półświatka lat trzydziestych ubiegłego wieku.
 • Tylko służba
  Wzajemnie się uzupełniamy
  Za nami pierwszy numer „Gazety Policyjnej” w nowej odsłonie. Postanowiliśmy przyjrzeć się „konkurencji”, która wydawana jest w garnizonach i szkołach Policji.
 • Pamięć
  Lektura obowiązkowa, naśladownictwo wskazane
  W 2019 roku ukazało się wiele publikacji traktujących o początkach Policji Państwowej i jej dziejach. Jedną z takich pozycji jest książka „Granatowy porządek – Policja Państwowa w powiecie szamotulskim 1919–1939”, wydana przez Muzeum Zamek Górków w Szamotułach.
 • Historia
  Śmiertelne dolary
  To było wyjątkowe śledztwo. Zakończyło się sukcesem, sprawca został schwytany, ale po drodze pochłonęło dziesięć zupełnie przypadkowych ofiar. 10 stycznia minęło 30 lat od tamtego wydarzenia.
 • Tylko służba
  Mroźny patrol
  Tylko 18 stycznia 2021 roku na terenie kraju odnotowano zgony sześciu osób z powodu wychłodzenia organizmu. Policyjne statystyki nie wykazują jednak liczby osób, którym policjanci uratowali życie, kontrolując pustostany, altanki czy inne miejsca przebywania bezdomnych.

Archiwum