Strona główna serwisu Gazeta Policyjna

Najstarsza na Pomorzu

Aktualny numer

 • Sport
  Do ostatniego gwizdka
  Nadkomisarz Robert Małek jest kierownikiem Referatu ds. Wykroczeń Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Zabrzu. Jest także sędzią piłkarskim. Prowadził spotkania Ekstraklasy i mecze międzynarodowe. Choć mógł być arbitrem zawodowym, wybrał służbę w Policji.
 • Tylko służba
  Szukać, ścigać, zatrzymać
  – Skąd jesteście? Jak mnie znaleźliście? – zapytał policjantów Kajetan P. w chwili zatrzymania na Malcie. – Jesteśmy z Poznania i znaleźlibyśmy cię wszędzie! – usłyszał w odpowiedzi.
 • Kraj
  Z tytułem ratownika
  Dzięki współpracy między Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie a komendantem wojewódzkim Policji w Krakowie przy realizacji szkoleń z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy garnizon małopolskiej Policji zyska kolejnych ratowników medycznych.
 • Kraj
  Projekt ustawy o „Psiej emeryturze”
  Sprawa emerytury dla wycofywanych ze służby psów i koni służbowych doczekała się kompleksowego rozwiązania. Do uzgodnień międzyrządowych trafił opracowany przez MSWiA projekt ustawy całościowo regulujący status zwierząt w służbie.
 • Profilaktyka
  Bez wątpliwości!
  Szczepienia na różnego rodzaju choroby są z nami od 200 lat. I choć dzisiaj nikt logicznie myślący nie neguje szczepień na gruźlicę, odrę czy Heinego-Medina, to w przypadku szczepienia przeciw COVID-19 znalazła się grupa oponentów. Za takim stanowiskiem najczęściej kryje się niepokój przed wystąpieniem efektów ubocznych, przekonanie o braku skuteczności szczepień oraz zastosowanie nowych technologii w ich produkcji.
 • Tylko służba
  Na froncie z COVID-19
  Czterech funkcjonariuszy – ratowników medycznych z Centralnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji „BOA” już na samym początku pandemii zostało oddelegowanych do pracy w szpitalu jednoimiennym CSK MSWiA oraz później w tymczasowym szpitalu na Stadionie Narodowym. Rozmawiamy z dwoma policyjnymi ratownikami medycznymi Sławkiem i Andrzejem, którzy już zaszczepieni przeciw COVID-19 opowiadają o swojej służbie medycznej przy łóżkach chorych na COVID-19.

Archiwum